1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Gençlerbirliği'nin Acı Günü

Gençlerbirliği'nin acı günü

Gençlerbirliği kulüp üyelerinden ve yönetim kurulu eski üyesi İsmail Özersin için bugün İlhan Cavcav Tesisleri’nde bir tören gerçekleştirildi. Törende Başkan Murat Cavcav, eski başkanlardan Hasan Şengel, İsmail Özersin’in gelini Belgin Özersin ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Cem Şükrü Kaya birer konuşma yaptı. Murat Cavcav konuşmasında şunları aktardı:

“Bildiğiniz gibi 2017 senesi Gençlerbirliği için bir kayıp yılı olarak başladı. Senenin ilk ayı biterken Onursal Başkanımız, babam İlhan Cavcav’ı kaybettik. İsmail Özersin o gün yine burada yaptığımız veda töreninde söz almış ve bir konuşma yapmıştı. İsmail Ağabey, o gün İlhan Cavcav’ın insanları çok sevdiğini söylemişti. İnsanları sevdiği için onlara hizmet etti, demişti. Bugün ise, ne yazık ki, çok değil beş ay sonra, bu tesislerde İsmail Özersin’e veda etmek için bir araya geldik. İsmail Ağabey, babamın en sevdiği insanlardan biriydi gerçekten. Başkanımızla, babamla çok yakın çalışma arkadaşlarıydı. Gençlerbirliği’nin çok değerli üyelerinden biriydi. Yönetim Kurulu’nda görev alsın almasın o her zaman bu camianın saygın isimlerinden biri oldu. Gençlerbirliği için çalıştı. Başkan seçildiğim son kongremizde divan kurulu başkanımızdı. Kendisine Gençlerbirliği’ne sağladığı katkılar için ne kadar teşekkür etsek az.”

Hasan Şengel, İsmail Özersin’in Gençlerbirliği camiasına katkılarının unutulmayacağını söyledi ve Özersin gibi bir insanın kaybının çok üzücü olduğuna değindi. Törende konuşma yapan İsmail Özersin’in gelini Belgin Özersin, Gençlerbirliği camiasına teşekkür ettiği konuşmasında Özersin’in Gençlerbirliği’ni her zaman en yukarıda görmek istediğini dile getirdi. Belgin Özersin bu süreçte yanlarında olan tüm aile dostlarına da teşekkür etti. Son olarak törende bir konuşma yapan Cem Şükrü Kaya da, babası  ile İsmail Özersin’in dostlukları nedeniyle, Özersin’in kendisine öz amca kadar yakın olduğunu ve Özersin’in vefatının hem Gençlerbirliği hem de kendisi için büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

İsmail Özersin’in tabutu törenin ardından yapılan duadan sonra Kocatepe Camii’ne taşındı.