1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Gökçek - Yavaş Kavgası Yeniden Alevlendi

Gökçek - Yavaş kavgası yeniden alevlendi

Ankara’da, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde rakip olan Melih Gökçek ile Mansur Yavaş, önceki gün Twitter’dan tartıştı. Tartışmanın fitilini, Yavaş’ın, “2014 seçiminde itirazımızı reddeden heyette bulunan Yargıtay Üyesi Sayın Hakkı Manav, Ankara Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu” tweet’i ateşledi. Gökçek ise bu paylaşıma, “Öylesine saçma bir iptal iddiası ki; üç FETO’cu üye bile seni reddetmişken, bir üyenin belediye şirketi yönetimine girmesini bir şekilde twit’leştirmen utanç duyman gereken bir davranış” ifadeleriyle yanıt verdi. 

Karşılıklı paylaşımlarla devam eden suçlamalarda Yavaş, Gökçek’in tweet’ini alıntı yaparak “Zekaya bakın öyle olsa o üç üyenin benim lehimde karar vermesi gerekmez mi? Az kaldı Ankara’da yediğin tokadın üstüne hapse gireceksin!” yazarken, Gökçek de Yavaş’ın tweet’ini aynı keşilde alıntı yaparak “Sende zekâ fışkırıyor. Demek ki o kadar saçma dava açmışsın ki, FETO’cu bile seni savunamamış. Netice itibarıyla anlama kabiliyetin önemli” yanıtını verdi. Bunun üzerine Gökçek’in katıldığı bir programdaki görüntüyü paylaşan Yavaş, “Yok seni savunmuş. Bak bu görüntüler 17/25 sonrası ve seçime 3 gün kala. Yani 17/25’ten sonra da ilişkini halen de kesmemişsin” diye yazdı.

DERHAL GÖZALTINA ALINIP TUTUKGökçek’e yönelik paylaşımlarını sürdüren Mansur Yavaş, bazı haberlerle ilgili görsel ve videoları da paylaşarak sorular yöneltti. 

‘Sadece 30 plan değişikliğinde ortaya çıkan rant’ başlıklı bir grafikle ilgili tweet atan Yavaş, “Bu müteahhitlerin hangileri FETÖ’den aranıyor ve yurt dışında?” dedi. Yavaş ayrıca Gökçek’in seçim afişlerinin de yer aldığı bir iş merkezinin fotoğrafını paylaşarak “Bu görüntü 2014 seçimlerinden. Bu inşaat kimin? Bak seni destekliyor. Şimdi nerede?” diye sordu. Öte yandan ‘Gökçek: FETÖ’yle üst düzey ilişkim oldu’ başlıklı bir haber görselini de tweet atan Mansur Yavaş, “Bu bir itiraftır. Derhal gözaltına alınıp tutuklanmalıdır. En az 10-15 milyar finans sağlamış bulunmaktadır. Ayrıcalığı nedir” dedi.

FETO’NUN DESTEĞİYLE BAŞKAN ADAYI OLDUN

Paylaşımlarına bazı belgelerle haber görsellerini de ekleyen Gökçek ise attığı tweet’lerde şunları kaydetti:
“FETO’nun desteğiyle CHP’den belediye başkan adayı oldun. FETO’nun seni desteklediği Sözcü’de yayınlandı. FETO seni destekledi mi? hadi açıklasana. FETO Mansur ilişkilerini sağ bir gazete yapsa bahane bulabilirsiniz. Haberi yapanların biri Sözcü, diğeri Halkın Habercisi.”

Murat Yılmaz - Hürriyet Ankara