1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Gümüş Ve Ihlamur'u Çocuklar Çok Sevdi

Gümüş ve Ihlamur'u çocuklar çok sevdi

Keçiören Belediyesi'nin doğaya dönüş projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisinin sevimli maskotları Gümüş ve Ihlamur Keçiören'i gezerek herkesi doğaya davet etmeye devam ediyor.

Aynı semtte yaşayan, aynı okula giden, çocukların özgürce koştuğu, doğayla kucaklaştığı mutlu Keçiören'in çocuklarını simgeleyen Gümüş ve Ihlamur; Antares AVM, Şenlik ve Atapark Mahalleleri halk pazarlarında vatandaşlara dağıttıkları tanıtım broşürleriyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Özellikle çocukların meraklı ve şaşkın bakışlarıyla inceledikleri Gümüş ve Ihlamur'u görenler fotoğraf çektirmek için adeta yarışıyor. Üstü açık tanıtım otobüsüyle Keçiören turu da yapan sevimli maskotlar herkesi, 2 etabı tamamlanan "Gümüşdere Ihlamur Vadisi"nde Bosna Sebilinden su içmeye, rengarenk gece ışıklandırmasını görmeye, seyir teraslarında çayını yudumlamaya, doğanın içinde spor ve piknik yapmaya davet etti.

Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsayan Proje içerisinde 9 köprü, gezinti yolları, koşu yolu, bisiklet yolu, akülü araç yolu, kaykay parkuru, açık-kapalı-konsol oturma grupları, çocuk oyun alanları, fitness alanları, futbol sahaları,  seyir terasları, yeme - içme alanları, nostaljik çay bahçeleri, oturma cepleri yer alıyor.