1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Gümüşdere Ödüle Doymuyor

Gümüşdere ödüle doymuyor

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın "bir doğaya dönüşüm projesi" olarak nitelendirdiği Gümüşdere Ihlamur Vadisi, bir ödül daha aldı.

 

Keçiören Belediyesi'nin vizyon Projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisi, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından üçüncüsü düzenlenen "Etkin Belediye Proje Yarışması"nda Çevre ve Altyapı Projeleri dalında ödülün sahibi oldu.

 

Çeşitli alanlarda gerçekleştirmiş olduğu projelerle belediyecilikte yenilikler yapan belediye başkanlarının katıldığı ödül töreni Ankara Green Park Otel’de düzenlendi.

 

Ödülünü  AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur'un elinden alan Başkan Ak, Çubuk Çayının ıslahı sonrası yaşam alanı olarak düzenlenen Gümüşdere Ihlamur Vadisi ile ilgili şunları söyledi; "Gümüşdere Ihlamur Vadimiz Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor.  Sadece Keçiören'e değil Ankara'ya ve Türkiye'ye yeni bir tema vadi kazandırdık. Keçiören’in nabzı, ıhlamur kokuları arasındaki bu yepyeni yaşam alanımızda atıyor, herkesi Vadimizi görmeye bekliyoruz."

 

Türkiye genelindeki büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyelerinin hayata geçirdiği projelerin Türkiye kamuoyuyla ve diğer belediyelerle paylaşımını hedefleyen ve proje üretimini destekleyen yarışmada Çevre ve Altyapı Projeleri, İyi Yönetim Projeleri, Sosyal-Ekonomik ve Kültürel Projeler, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler olmak üzere 4 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu.