1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Hamamönü Söyleşileri’Nin Mayıs Ayı Programı Belli Oldu.

Hamamönü Söyleşileri’nin Mayıs ayı programı belli oldu.

Hamamönü Söyleşileri’nin Mayıs ayı programı belli oldu. Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü’ndeki tarihi Kabakçı Konağı’nda düzenlenen söyleşiler, Mayıs ayında da dopdolu... Hamamönü Söyleşileri, yıl boyunca olduğu gibi yine en seçkin sanatçılara kapılarını açacak. Ankaralı sanatseverler, her akşam 19.00 - 21.00 saatleri arasında unutulmaz akşamlara Hamamönü’nde tanıklık edecek.

“Hamamönü Ankara’nın kalbi konumunda”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Hamamönü Söyleşileri’ninAnkara’nın kültür, sanat ve edebiyat hayatına önemli katkı sağladığını vurguladı. Bu söyleşileri Hamamönü’ndeki tarihi Kabakçı Konağı’nda 7 yıldır düzenlediklerine dikkat çeken Başkan Tiryaki, tüm Ankaralı vatandaşları Hamamönü’ne davet etti. Başkan Tiryaki, Hamamönü Söyleşileri’nin sanata yön verdiğini de vurguladı. Sanat dolu akşamların Hamamönü’nde yaşandığını dile getiren Başkan Tiryaki şöyle devam etti: “Bu söyleşiler Ankara’nın kültür, sanat ve edebiyat hayatındaki boşluğunu dolduruyor. Cumhuriyet’in ilk yıllarında Ankara’nın kalbi durumunda olan Hamamönü bugün kültür, sanat, tarih ve edebiyata verdiği katkıyla yine Ankara’nın kalbi konumundadır.”

Unutulmaz sanat akşamlarına Hamamönü’nde tanıklık edin

Mayıs ayında da en güzel dörtlükler Hamamönü sokaklarını çınlatacak. Şiir Otağı, Başkentte Dem Vakti Şiirleri, Türk Dünyasında Şairler Buluşması, Şah-ı Şiirler ve Uluslararası Başkent Şairler Şöleni ile Ankaralı vatandaşlar şiire doyacak. Mucize Nağmeler, Eskimeyen Türküler ve Gönül Titreten Nağmeler isimli müzik programları ise kulakların pasını silecek. Hamamönü Söyleşileri, çok sayıda farklı kültüre de ev sahipliği yapacak. Atayurt Nogayel’de Yaşam ve Türkistan’da Türklerin Bilime Katkısı programlarında kültürlerarası etkileşim doruğa ulaşacak. Neyzen Kahvehanesi programında ney sesi Ankaralıları huzura doğru bir yolculuğa çıkarırken Üç Ayların Bereketiyine bu söyleşilerde anlatılacak.