1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Hurdacı Esnafı, İrfan Çinkaya Ile Devam Dedi

Hurdacı Esnafı, İrfan Çinkaya ile devam dedi

Ankara Hurdacılar Esnaf Odası 43. Olağan Genel Kurul Toplantısı,Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda yapıldı.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda iki liste ile yapılan seçimde mevcut Başkan İrfan Çinkaya, güven tazeleyerek, yeniden başkanlığa seçildi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Bala Belediye Başkanı Arif Kaplan da genel kurula katılarak, genel kurulun tüm oda üyelerine hayırlı olmasını diledi.

Divan teşekkülünün oy birliğiyle  oluşturulmasının ardından Divan Başkanı ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar tarafından gündemde yer alan maddeler okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Genel Kurulda gündemin ilgili maddesi gereği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunarak gündem maddelerine geçildi.

2014-2017 yıllarına ilişkin yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile gelir gider hesapları ve bilanço okunarak müzakereye açıldı. Ardından tüm raporlar oybirliği ile ibra edildi.

GERİ DÖNÜŞÜM SAĞLIYOR

Genel Kurulda bir konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Hurdacılar Odası hem Ankara'yı temizliyor, hem de yeniden geri dönüşüm sağlayarak, ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor. O yüzden yerel ve genel yöneticiler olarak  Ankara'mızın ve kentlerin  temizlenmesinde önemli payı olan hurdacı esnafımızın daha iye şartlarda, daha iyi alanlarda çalışmasını sağlamak hepimizin görevi. Bugüne kadar cezacı bir belediye olmadık, olmayacağız. Bizler bir şeyler istiyorsak  sadece sizin menfaatiniz  için istiyoruz. Geçenlerde sitede bir yangın oldu, yangına ulaşan yollarda sıkıntılar vardı. Sizlerden ricam sitelerinizde yolları kapatmayın, kaldırımları doldurmayın. Sizin içinizden gelen bir arkadaşınız olarak sıkıntılarınızı biliyorum. Odanız güçlü olmalı. Esnaf odalarının bugünkü yasalardan aldığı yetkisi,  etkisi artırılmalı, sizin sorunlarınızın her makamda, her platformda takipçisi olmalı ve çözmeye çalışmalı. Sizler de her zaman odanıza ve mesleğinize sahip çıkmalısınız. Birliğinizi ve beraberliğinizi bozmayın. Bu ülkeye hizmet eden, üreten esnaf olarak hakkınız olan her şeyi her kurumdan isteyin, istetiniz." ifadelerini kullandı.

Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya, Yenimahalle Belediyesinin her konuda kapılarının kendilerine açık olduğunu, bu anlamda Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür ettiklerini belirterek,  Kurtuluş Savaşı'na katılmış kahraman bir onbaşıya ait madalyayı Başkan Yaşar'a hediye etti.

Divan Başkanı ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar tarafından Ankara Hurdacılar Esnaf Odası'nın bir önceki başkanı Yaşar Özdemir'e, Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkan Vekili Serdar Güneş tarafından ise  Bala Belediye Başkanı Arif Kaplan'a esnafa hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdiminde bulunuldu. 

Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek kabul edildiği Genel Kurulda, dilek ve temenniler bölümünde yapılan konuşmaların ardından gündem gereği seçime geçildi. İki listeyle yapılan seçimde mevcut Başkan İrfan Çinkaya, yeniden başkan seçildi.

Teşekkür konuşmasında başarılı bir genel kurul yapıldığını vurgulayan İrfan Çinkaya, katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür ederek, yeni dönemde de zorlukları aşmak için birlik ve beraberliğin çok önemli olduğuna dikkat çekti. 

Çinkaya, 2002 yılında devir aldığı görevi başarılı bir şekilde sürdürdüklerini, çalışma arkadaşları ile birlikte büyük bir uyum içerisinde çalışarak esnafın sorunlarını birer birer çözdüklerini belirterek,  yeni dönemde de hız kesmeden hurdacı esnafının sıkıntılarını aşmak için fazlasıyla mücadele edeceklerini ve esnafın  menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını kaydetti. Oy veren vermeyen tüm üyelere tekrar teşekkür eden Çinkaya, kazananın hurdacı esnafı olduğunu söyledi.