1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Huzurevinde Huzur!

Huzurevinde huzur!

78 yaşındaki İsmet Büyükyıldız ile 61 yaşındaki Hatice Ulucan ikinci baharı Keçiören Belediyesi Huzurevi’nde yakaladı. Çiftin nikahı huzurevi arkadaşlarının katıldığı bir törenle kıyılırken, gelin ve damat imzaları attıktan sonra düğün halayı da çekti.

 

4 çocuğu olan İsmet Bey ile 2 çocuğu olan Hatice Hanım mutluluğa huzurevinde kavuştu. 2016 yılında huzurevine yerleşen İsmet Bey ile Hatice Hanım, 6 ay önce tanıştı ve 3 ay içinde evlenme kararı aldı.

 

İKİNCİ BAHARIMI YAŞIYORUM, ÇOK MUTLUYUM

Osmangazi Mahallesi’ndeki Turuncu Cafe’de düzenlenen nikah töreninde çiftin nikah şahitliklerini, damadın 25 yıllık komşusu Tevfik Mercan ile gelinin 8 yıllık komşusu Hülya Coşkun yaptı. Çiftin nikahını kıyan Keçiören Belediyesi evlendirme memuru, evlilik cüzdanını geline takdim etti ve mutluluklar diledi. Evlilik yüzüklerini takan çiçeği burnunda çift, düğün pastasını kesti. Geline pasta ikram eden Damat Büyükyıldız, duygularını “İkinci baharımı yaşıyorum, çok mutluyum” sözleriyle dile getirdi.

 

GELİN VE DAMAT HALAY ÇEKTİ

Çiftin huzurevindeki arkadaşlarının da katıldığı törende coşku, halk oyunları gösterisi ve düğün halayı ile doruğa çıktı. Turuncu Cafe müdavimi ev hanımlarından oluşan halk oyunu ekibinin çektiği halaya katılan gelin ve damat, izleyenlerden büyük alkış aldı. Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Solisti Özlem Karaağaç da seslendirdiği şarkılarla törene ayrı bir renk kattı.

 

Yeni evli çift huzurevinde, Keçiören Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen özel bir odada kalacak.