1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İbrahim Sadri Sincan'da

İbrahim Sadri Sincan'da

Sincan’da Ramazan dolu dolu geçiyor. Sincan Belediyesi, Sincanlıları Ramazan Akşamlarında birbirinden ünlü sanatçılar ile bir araya getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sincanlıları şiirin üstatlarından İbrahim Sadri ile buluşturan Sincan Belediyesi, vatandaştan da tam not aldı. Büyük bir kalabalığın izlediği konserde, şarkılar ve şiirler tek bir ağızdan söyledi. 

 

Sincan Belediyesi, Ramazan Akşamlarıyla birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ramazan Ayı’nın huzuru ve bereketini doyasıya yaşamak isteyen Sincanlılar meydanlarda buluşuyor. Ramazan’ın ruhuna uygun programlarla Sincanlıların yüreklerine huzur serpen Sincan Belediyesi, birbirinden önemli sanatçıları da Sincan’da ağırlamayı sürdürüyor. Tasavvuf sanatının en önemli temsilcilerini Sincan’da bir araya getirerek vatandaşa unutulmaz bir Ramazan akşamı sunan Sincan Belediyesi Ahmet Özhan’ın ardından şiirin üstadı İbrahim Sadri’yi Sincanlılarla buluşturdu. İzleyenlere unutulmaz bir akşam yaşatan İbrahim Sadri’ye izleyicilerde tek bir ağızdan eşlik etti.

3 MEYDANDA 3 AYRI PROGRAM

 

On Bir Ayın Sultanı Ramazan, Sincan’da bir başka yaşanıyor.  Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın dini İslam’ın güzelliklerinden biri olan Ramazan-ı Şerif için Sincan Belediyesi Sincan’ın dört bir köşesine Ramazan’ın huzurunu taşıyor. Lale Meydanı, Yenikent ve Temelli’ye dev sahneler kuran Sincan Belediyesi, her günde bir mahalleye gezici sahneler kurarak geleneksel Ramazan Akşamlarını vatandaşın ayağına getiriyor. 

Vatandaşın programlara olan ilgisinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “ Halkımızın Ramazan Akşamlarına olan yoğun katılımı bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Mübarek Ramazan Ayı’nın ruhuna yakışır mütevazı etkinlik programımızla halkımızın bu Ayı en güzel şekilde yaşamaları için çalışıyoruz” dedi.