1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İşte Etimesgut Belediyesi'nin Bütçesi..

İşte Etimesgut Belediyesi'nin bütçesi..

Etimesgut Belediyesi’nin 2018 mali yılı bütçesi, 2017 yılına göre yüzde 23,6 arttı. 330 milyon TL olarak belirlenen yeni bütçe, Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 

Etimesgut Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında toplanarak 2018 bütçesini görüştü. AKP Grubu adına Hilmi Özer, CHP adına Grup Başkanvekili Süleyman Doğan, bağımsızlar adına da Mesut Şahingöz bütçeyle ilgili görüşlerini dile getirdiler.

 

YÖNETİM İŞİ BİLİYOR

Bütçeyle ilgili bilgi veren Başkan Demirel, "Belediyemizin gelirlerini ve giderlerini iyi disipline ettik. Kayıp ve kaçakları asgariye indirdik. Bütçemize bu yıl da gayrimenkul satışı koymadık. Hiç kimseye borcumuz yok. Borçlanmayı da düşünmüyoruz. Allah'a şükür kaynaklarımız var, paramız var. Türkiye'nin en çok yatırım yapan belediyelerinden biriyiz. Tüm bunların tek bir izahı var. Bu yönetim işini çok iyi biliyor" dedi.

 

HER ALANDA YATIRIM

Belirledikleri hedefler doğrultusunda hizmetler gerçekleştirdiklerini vurgulayan Demirel, belediye meclis üyelerine yapılan yatırımları yerlerinde görme önerisinde bulundu. Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye örnek Engelsiz Yaşam Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Güzelkent Aile Yaşam Eğitim ve Sağlık Merkezi inşaatlarımızı büyük ölçüde tamamladık. Bağlıca Eğitim, Yaşam ve Spor Kompleksi'nde çalışmalara başladık. Bu merkezimiz başkentimizin en büyük yaşam komplekslerinden birisi olacaktır. Müftülük Binası inşaatımız sürüyor. Manevi değerlerimizin mezarlarını anıt mezar olarak yeniden yapıyoruz. Kapalı pazar yerleri inşa ediyoruz. Eryaman'a meydan kazandırıyoruz. Devam eden projelerimizin yanı sıra bu yıl içinde Atatürk Müzesi ve Okuma Evi'ni, Halide Edib Hanımlar Konağı'nı, 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nı tamamlayarak hizmete açtık. Yol, kaldırım çalışmalarımızı aksatmadan devam ettiriyoruz. Sosyal ve kültürel hizmetlerimizle hemşehrilerizin hep yanındayız. İnşallah 2018 yılı bütçemizle de daha güzel yatırımlar yaparak halkımızın yaşam kalitesini yukarılara çekeceğiz".

 

Yapılan konuşmaların ardından; 2018 yılı bütçesi, 267 milyon TL olan 2017 yılı bütçesine göre yaklaşık 23,6 artış göstererek 330 milyon TL olarak kabul edildi.

BENZER HABERLER