1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kadir Gecesinde Özel Program

Kadir Gecesinde özel program

"Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak bilinen Kadir Gecesinde, Keçiören Belediyesi, Keçiören Müftülüğü ile birlikte özel bir program gerçekleştirdi.

 

Kalaba Kent Meydanında 8. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kadir Gecesi Özel Programında,  vatandaşlar  "bin aydan daha hayırlı" kabul edilen Kadir Gecesini birlikte idrak etme imkanı buldular.

 

Kalaba Merkez Camii İmamı Ali Kaplan, Esertepe Dilek Camii İmamı Fatih Meşe, Mustafa Asım Köksal Camii İmamı Sinan Altemir, Kalaba Eyüp Sultan Camii İmamı Salim Özcoşar ve İncirli Merkez Camii Müezzini Kemal Çil’in Kur’an Tilaveti ve kaside okumalarıyla başlayan Programda Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan ise gecenin maneviyatına özel, dini bir sohbet gerçekleştirdi.  İlhan, Kadir Gecesine dair de şunları söyledi; “Geceler, ibadetler, bütün güzel davranışlar sebeptir, sonuç değildir. Kadir Gecesi de ömrün bereketlenmesine, iyi bir insan olmaya sebeptir, ahrete yatırımdır. Baki kalanların peşine takılıp onlara talip olmaktır.” Kadir Gecesi’nin Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olduğunu da hatırlatan İlhan, “İnsanın kalbini, hayatını nurlandıran Kur’an’dır. Kur’an ışıktır, şifadır, nurdur. Bu gece insanlar ben nasıl bir Müslümanım diye düşünmeliler.” dedi.

 

Gecenin sonunda tüm eller semaya açılarak birlikte dualar edildi.