1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kahramankazan'a Yeni Logo

Kahramankazan'a yeni logo

Kahramankazan Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kazan’ın adının “kahraman” unvanına layık görülerek Kahramankazan olarak değiştirilmesinin ardından, başlattığı yeni logo çalışmalarını tamamladı. “Yükselen yıldız Türkiye, yükselen yıldız Kahramankazan” ana temasının işlendiği yeni logo, Kahramankazan Belediyesi tarafından kullanılmaya başlandı. Belediye ayrıca, yeni logosunu Türkiye genelindeki 15 Temmuz şehit ve gazilerinin anısının yaşatılması için anıtsal bir forma dönüştürerek, ilçe merkezinde bir meydana da yerleştirecek.

Kahramankazan Belediyesi, 15 Temmuz’da gösterdiği destansı direniş gösteren Kazan’ın adının, TBMM’de tüm partilerin oy birliği ile “kahraman” unvanına layık görülerek, Kahramankazan olarak değiştirilmesi sonrasında başladığı logo yenileme çalışmaları sonucu yeni simgesini belirledi. Kahramankazan Belediyesi belirlenen bu logoyu belediyenin tüm birim ve hizmet noktaları ile resmi yazışmalar da dahil olmak üzere tüm alanlarda kullanmaya başladı.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEN BİR İLÇEYİZ

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, belediyenin yeni logosunun başta Kahramankazan olmak üzere tüm Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. Başkan Ertürk, yeni logoya ilişkin olarak şunları kaydetti:

“15 Temmuz 2016 tarihinde yaşananların sıkıntısının, problemlerinin tüm ülke ve Kahramankazan halkı olarak ilk anda farkında olduk, tepkimizi gösterdik. Kahramankazan halkı, tüm Türkiye gibi, bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği politikalara her zaman bağlıdır ve sonuna kadar destekçisidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “kahraman” sıfatıyla onurlandırılan ilçemiz, yüksek aidiyet duygusuyla hareket etmiş ve bu sıfatın sorumluluğunu ilelebet vakur bir şekilde yaşamayı şiar edinmiştir. Kahramankazan Belediyesi olarak bu onurlu sorumluluğu temsil edecek yeni bir simgeyi ilçemize kazandırdık. Yeni simgemizde yükselen yıldız Türkiye, yükselen yıldız Kahramankazan ana temasının ifade ediliyor. Kahramankazan, artık nüfusu 80 Milyon olan dünyanın en büyük ilçesidir. 15 Temmuz’un 249 şehidi, 2193 gazisi Kahramankazan’ın bağrında tüm şehitlerimizle birlikte ilelebet anılacaktır. Barış, huzur ve kardeşliğin en güzel şekliyle yaşandığı Kahramankazanımızın, ülkemiz geneline örnek olması temennisiyle.”

ANITSAL FORMLA MEYDANDA YAŞATILACAK

Başkan Ertürk ayrıca, Kahramankazan Belediyesi’nin yeni logosunun, 15 Temmuz şehit ve gazilerinin anısının yaşatılması için anıtsal bir forma dönüştürülerek ilçe merkezinde bir meydana da yerleştirileceğini ifade etti. Ertürk, bu anıtsal formda tüm Türkiye’deki 15 Temmuz şehit ve gazilerinin isimlerinin yer alacağını söyledi.