1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kahramankazan Belediyesi'nden Evi Yanan Aileye Yardım Eli

Kahramankazan Belediyesi'nden evi yanan aileye yardım eli

Sosyal yardımlar konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, yangın sonucu evleri kullanılamaz hale gelen Coşkun ailesine yardım eli uzattı. Yangında büyük hasar gören ailenin evini yeniden onaran belediye ekipleri, aileye yeni eşya yardımında da bulundu.

Kahramankazan Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Kayı Mahallesi’ndeki evlerinde yangın çıkan üç çocuklu Meltem ve Neşet Coşkun çiftine yardım eli uzattı. Can kaybının yaşanmadığı yangın sonrası harekete geçen Kahramankazan Belediyesi Fen İşleri ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Coşkun ailesinin kullanılamaz hale gelen evini, yaptıkları tamir ve tadilat sonrası eski haline getirdi. Evin elektrik aksamı onarılırken, duvarlarına badana boya işlemi uygulandı. Belediye yardım ekipleri, ailenin yangında zarar gören eşyalarını da evden çıkararak yerine yeni eşya yardımında bulundu. Yangın sonrası büyük bir yıkıma uğrayan Coşkun ailesine gıda ve çeşitli yardımlarda bulundu.

Yeni bir yuva mutluluğu

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, yardıma muhtaç vatandaşların sürekli olarak yanlarında olduklarını belirterek, su baskını, sel, yangın ve doğal afetlerden zarar gören vatandaşlara da destek olduklarını söyledi. Ertürk, “Bir ailemizin sıkıntısını arkadaşlarımızla gidermenin verdiği mutluluğu yaşadık. Yapılan çalışmalar sonucu bu kardeşlerimize ve onların yavrularına yeni bir yuva kazandırdık” dedi.
Coşkun ailesi de Kahramankazan Belediyesi’ne kendilerine yardımlarından dolayı minnet duyduklarını belirterek, “Allah devletimize milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

BENZER HABERLER