1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kahramankazan'da Ticaret Ataşeleriyle Toplantı

Kahramankazan'da ticaret ataşeleriyle toplantı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara’da görev yapan ticaret ataşeleriyle bir araya geldi. Kahramankazanlı sanayici ve iş adamlarının da bulunduğu buluşmada, sanayi ve ticaret alanında fikir alışverişinde bulunuldu.

Başkan Ertürk, Kahramankazan Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin, Kahramankazan’daki sanayici ve işadamlarıyla, Ankara’da görev yapan ticaret ataşelerini buluşturan kokteyle katıldı. Kokteyl, Türki cumhuriyetlerin yanı sıra Rusya, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinin ticaret ataşeleri ile Kahramankazan’daki sanayici ve iş adamlarını buluşturdu. Kokteylde, Türkiye’nin en önemli sanayi lokasyonlarından Saray Sanayi kümelenmesini bünyesinde barındıran Kahramankazan’daki üretim faaliyetleri ve yapılan çalışmalar, ticari ataşelere anlatıldı. Sanayi ve ticaret alanında Kahramankazan ile ticaret ataşelerinin ülkeleri arasında neler yapılabileceği masaya yatırıldı. Samimi bir atmosferde gerçekleşen buluşma sırasında, ticaret ataşeleri, Kahramankazanlı sanayici ve iş adamlarıyla fikir alışverişinde bulundu.

4 BİNİN ÜZERİNDE İŞLETME

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçesinin Ankara’nın hatta Türkiye’nin sanayi alanında en önemli noktalarından birine ev sahipliği yaptığını belirterek, Kahramankazan’da 4 binin üzerinde küçük, orta ve büyük işletmenin bulunduğunu söyledi. Kahramankazan’ın bir sanayi ve ticaret havzasına dönüştüğünü vurgulayan Ertürk, şöyle konuştu:
“İlçemizin nüfusu 52 bin civarında ancak, nüfusumuzun iki katına yakın ilçemizde sigortalı çalışan bulunuyor. 13 yıldır ilçemiz istihdam sağ açısından Ankara’nın kilit noktalarından buru haline geldi. Tabi buradan gecesini gündüzüne katarak çalışan sanayici ve iş adamlarımızın rolü büyük. Biz de belediye olarak onlara elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Sanayicimizin her zaman yanındayız. Bu buluşma inşallah sanayicilerimize yeni iş imkanları ve kapıları açacaktır. Bu da ülkemize ve ilçemize istihdam açısından katkı sunacaktır.”