1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kahramankazan'da Uluslararası Standartlardaki Hizmet Tescillendi

Kahramankazan'da uluslararası standartlardaki hizmet tescillendi

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, hizmet kalitesini artırmakamacıyla yürüttüğü çalışmaların ardından uluslararası geçerliliğe sahip olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı. Bu belgeyi Türkiye'de alan ilk kamu kurumu olan Kahramankazan Belediyesi'nin, vatandaş ve çalışanlarının memnuniyetini esas alarak yürüttüğü çalışmalar böylece uluslararası standartlarda da tescillenmiş oldu.

Kahramankazan Belediyesi, hizmetin kalitesini ve kurumsallaşmayı daha da yükseltmek amacıyla yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü eğitim ve çalışmaların ardından, Türk Loydu tarafından, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya layık görüldü. Uluslararası geçerliliğe sahip olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi düzenlenen törenle Kahramankazan Belediyesi'ne verildi. Belediyenin Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ve ilçe protokolü ile belediye personeli katıldı.

Kahramankazan uluslararası arenada

 

Ertürk, burada yaptığı konuşmada, belediye başkanı seçildiği 2004 yılından itibaren Kahramankazan'da büyük bir değişim yaşandığını söyledi. Ertürk, şunları kaydetti:“13 yıllık süreç içerisinde Kahramankazan 81 vilayetten insanların göç ettiği, böyle hızlı göç almasına rağmen adli olayların en az olduğu sosyal barışın maksimum seviyede temin ve tesis edildiği bir ilçe haline geldi. 13 yıl önce köy diye tabir edilen, suyun sıkıntılı olduğu, arıtma tesislerin olmadığı, çöpün vahşi depolama alanlarında yakıldığı, üç araçla Kızılay’a zor gidilen, bulvarı, caddesi toz toprak içerisinde olan, parkı, bahçesi, eğitim ve kültür tesisleri olmayan bir Kahramankazan'dan şu an da çok farklı bir noktaya geldik. Köylerine dahi otobüs seferleri düzenlenen ve sosyal donatı olarak neredeyse bir eksiği kalmayan ilçe konumuna geldik. Altyapısıyla, üstyapısıyla, sosyal donatı alanlarıyla, her alandaki çalışmalarıyla, gerçekten şeffaf, saydam, belediyenin halkı yönettiği değil, halkın belediyeyi yönettiği katılımcı bir yönetim anlayışıyla beraber halkımıza her türlü imkanları sunabilmek için yola çıkmıştık. Bu çabalarımızın ardından Allah'a şükürler olsun bugün Ankara’nın parlayan yıldızı Kahramankazan uluslararası arenada dahi kendisinden söz ettiren birnoktaya geldi. Tüm bunları yapmamızda bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ilçe halkımız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

 

Türkiye'de ilk

Kahramankazan Belediyesi'nde vatandaş odaklı ve vatandaş memnuniyetini en üst seviyede sağlamayı amaçlayan şekilde bir çalışma prensibi benimsediklerini söyleyen Ertürk, çalışanlarının motivasyonu ve memnuniyetinin de aynı şekilde kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Ertürk, "Bu uluslararası belgeyi almadan önce yıllık hedeflerimizi belirleyerek aylık olarak takip ettik, iç paydaş ve dış paydaş çalıştayları yaptık. İlk stratejik planımızı hazırlayarak yayınladık. Sonuçta bu belgeyi Türkiye'de almaya hak kazanan ilk kamu kurumu olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Türk Loydu yetkilileri, Başkan Ertürk'e ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni takdim etti.