1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3.  Kara’Dan Özaslan’A Teşekkür Ziyareti

 Kara’dan Özaslan’a teşekkür ziyareti

 Kara’dan Özaslan’a teşekkür ziyareti

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ı makamında ziyaret ederek, Seymenlerin “Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri” etkinliği açılışına katılım ve desteğinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Kara, “Şehrimizin tarihi ve kültürel mirasını yaşatarak gelecek kuşaklara aktaran Ankara Kulübü Derneğimizin Seymenlerine, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan'ı dernek genel merkezinin bulunduğu Ankara Konağı'ndaki makamında ziyaret ederek, Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen "Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri" etkinlik programına verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi takdiminde bulundu.

Oda Başkanı Kara, “Sektördeki son trendleri ve gelişmeleri, teknoloji ve ürünleri bir araya getiren, berber, kuaför ve güzellik uzmanı meslektaşlarımız için büyük bir önem taşıyan Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri etkinliğimizin açılış organizasyonuna Ankara Kulübü Derneği Seymenlerimiz ayrı bir renk kattı. Bu anlamda Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Sayın Metin Özaslan nezdinde etkinliğimize katılarak yanımızda olan tüm Seymenlerimize çok teşekkür ediyorum. Ankaralılar olarak sahip olduğumuz tarihi kültürel değerlerimiz en büyük zenginliğimiz, itici gücümüzdür. Şehrimizin tarihi ve kültürel mirasını yaşatarak gelecek kuşaklara aktarma adına çok önemli bir misyon üstlenmiş olan Ankara Kulübü Derneğimizin Genel Başkanı Sayın Özaslan'a hem Ankara’mıza değer katan özverili çalışmalarından dolayı hem de bugün tarafıma göstermiş olduğu ilgi, alaka ve özellikle hoş sohbetinden dolayı da ayrıca çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Kara, kısa bir süre önce yapılan olağan genel kurulda yeniden başkanlık görevine seçilmesinden dolayı da Özaslan'ı tebrik ederek, başarılar diledi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da konuşmasında nazik ziyaretleri için Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara’ya teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Ankara Kulübü Derneği’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu Yaşatın” talimatıyla 1932 yılında kurulduğunu belirten Özaslan, Dernek çatısı altında Ankara'nın geleneksel, tarihi ve kültürel değerleri; Seymenlik geleneği ve bacıerenlik gibi zenginliklerini günümüzde yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarılması gibi faaliyetlerin yanı sıra  kent yaşamıyla ilgili her alanda  katkı sağlayan çalışmalar da sürdürüldüğünü belirterek, “Ankara Kulübü olarak Ahilik geleneğimizin günümüz temsilcileri; Ankara'mızın sosyo ekonomik, kültürel hayatının içinde önemli bir yere sahip esnaf ve sanatkarlarımızla her zaman işbirliği içerisinde olma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda Ankara'mıza değer katan berber esnafımızın sektörel bir etkinliğinin açılış organizasyonuna katılım ve katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bundan sonra da Ankara’mıza değer veren tüm alanlarda gerçekleştirilecek birbirinden değerli proje etkinliklerine sosyal sorumluluğumuz gereği değer katma çalışmalarımız aralıksız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin son bölümünde Kara, Özaslan’ın rehberliğinde müze ve kütüphane başta Ankara Konağı’nı gezdi, sergilenen eserler ve yayınlar ile dernek faaliyetleri ve projeler hakkında bilgi aldı.