1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kastamonu-Ankara Seferinde Kaza... 8 Can Kaybı!

Kastamonu-Ankara seferinde kaza... 8 can kaybı!

Kastamonu-Ankara seferi yapan bir yolcu otobüsü, iddialara göre şoförün uyuya kalması nedeniyle yoldan çıktı ve devrildi. Kaza sonucu 8 kişi hayatını kaybetti, 11'i ağır 32 kişi yaralandı.

 Kaza sabaha karşı 06.00 sularında Ankara'nın Kalecik ilçesinde meydana geldi. 8 kişi, kaza mahalinde hayatını kaybetti. 112 hızır acil ekipleri yaralıları hastaneye kaldırırken, ilk belirlemelere göre 11 kişinin ağır yaralandığı, toplamda 32 yaralı olduğu belirtildi. Kazada Murat Tüfekçi isimli Ankaragücü taraftarı da vefat etti. 

 Ankara Valiliği’nin kazaya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:


"27.05.2017 Cumartesi günü saat 06.00 sularında, Kastamonu-Ankara seferini yapan bir yolcu otobüsü, Çankırı-Çandır yol ayrımında, sürücüsünün uyuması sonucu kaza yapmıştır. İlk tespitlere göre 8 vatandaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiş, 11'i ağır yaralı olmak üzere 32 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar, hastanelere nakledilerek tedavi altına alınmıştır. Kaza ile ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."