1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kaymakam Ve Başkandan Polis Haftası Ziyareti

Kaymakam ve başkandan Polis Haftası ziyareti

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer  ile Belediye Başkanı Fatih Duruay, Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin'i ziyaret ettiler. Emniyetin birimlerini dolaşıp, polislerle bir araya gelen Kaymakam Esmer  ve Başkan Duruay,  polis haftalarını kutlayıp, günün anısına karanfil verdi. 
Kaymakam Esmer, Türkiye'nin 9 farklı ilinde yüzlerce, binlerce polisle beraber mesai yaptığını ifade ederek,  tüm polislerin günlerini kutladı. 15 Temmuz'da Türk Polis Teşkilatı'nın bir travma yaşadığını ifade eden Kaymakam Esmer, "Bu travma uzun sürebilirdi, ama bu köklü teşkilat, kendi içerisindeki bozuk hücreleri dışarı atarak yoluna devam etti. Köklü bir gelenekten gelen davranışı sergilediler. Bu süreç içerisinde hem kendi içerisindeki hem de o olaylara karışmış olan kişileri de yakalayarak yargının huzuruna teslim etmiş oldular. Bugün Türkiye'nin her noktasında toplumun güvenliğini sağlamak için ellerinden gelen her türlü gayreti sarfediyorlar. Bütün polislerin Allah yardımcısı olsun" dedi.
Başkan Duruay da toplumun refah içerisinde bir hayat sürmesinin devletle alakalı olduğunu belirterek, "Güvenlik olarak da sizlere emanetiz. Özellikle 15 Temmuz'da Gölbaşı emniyetimizdeki arkadaşlarımız gerçekten özverili davrandılar. Hepsinden Allah razı olsun. Tüm şehitlerimize Cenab-ı Mevlam rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar versin. Kazasız belasız görev yapmayı da arkadaşlarımıza nasip etsin" dedi.
Ziyarette, Gölbaşı Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Adnan Gürbüz, Gölbaşı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru da bulundu. Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin ardından Kaymakam Esmer ve Başkan Duruay, İncek Polis Merkezi Amirliği'ni ziyaret ederek, çalışan polislerin haftasını kutladı.