1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kapı Kapı Geziyor

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kapı kapı geziyor

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Pınarbaşı Mahallesinde yaşayan iki eve konuk oldu.

İlk olarak 2 çocuk sahibi Musa - Müjgan Alacapunar çiftinin konuğu olan Ak, 15 Temmuz Gazisi Musa Alacapunar'a (39) o gece yaşadıklarını sordu. Alacapunar, "Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece sokağa çıktım. Ülkemizin istikrarı ve geleceğini tehlikeye düşürmek isteyen hainlere karşı durdum, biz o gece ölmeye gittik." dedi.

 Evden çıktığında oğulları Şaban Emre (13) ve Emirhan'ın  (9) uyuduğunu söyleyen Baba Alacapunar, "Genelkurmaya vardığımda tanklar üzerimize sürülüyordu. Tank namlusunu bize çevirmişti, o esnada yaralandım, arkasından F-16'larla ateş ettiklerinde yerlerden seken parçalar çenemin altına ve kafama saplandı. Çenemin altına 7 cm'lik bir demir parçası isabet etti." ifadeleriyle o geceyi anlattı.

Hamile olan eşi Müjgan Alacapunar da eşinin o gece vatan ve millet sevdasıyla sokağa çıktığını ve ölümü göze aldığını belirtti. Başkan Ak, milletin o gece 100 yıllık hain planları bozduğuna dikkat çekerek, "O gece işgal ve iç savaş isteyenlere karşı milletimiz kahramanca mücadele ederek bayrağına, dinine, vatanına ve devletine sahip çıktı." ifadelerini kullandı.

Evin kedisi Erdo'yu da seven Ak, "Bir ara Erdo'yu veterinerimize getirin de aşılarını yaptıralım. Kedi çok güzel bir ev arkadaşı..." dedi.

" BAŞKANIM TEKRAR GELİN "
Ak, daha sonra 1943 doğumlu Sultan Tınazoğlu'na konuk oldu. Başkan Ak'ın çat kapı ziyareti esnasında Sultan Tınazoğlu çok şaşırdığını dile getirerek, "Hiç beklemiyordum, keşke haber verseydiniz, torunum evi biraz dağıttı da" dedi. Ak, "Haber verseydik çat kapı olmazdı, böylesi daha iyi oldu" diyerek kızı Şerife Tınazoğlu ile yaşayan yaşlı kadına misafir oldu. 74 yaşındaki Sultan Tınazoğlu, "Size kendi yaptığım yoğurttan bir ayran ikram edeyim. Sütüm özel geliyor, ayranımı da çok beğeneceksiniz." dedikten sonra "Ama bunu saymıyorum bir dahaki sefere yine gelin bu sefer haberli gelin, seni çok seviyorum Başkanım." sözleriyle duygularını dile getirdi.