1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören Belediyesi Diş Bakımını Evlere Taşıdı

Keçiören Belediyesi diş bakımını evlere taşıdı

Yaşlı, engelli, yatalak vatandaşlara 2011 yılından beri " Evde Diş ve Ağız Sağlığı Hizmeti"  veren Keçiören Belediyesi, bu hizmetiyle Türkiye'de öncü olurken Ankara'da da tek olma misyonunu sürdürüyor.

 

24 YILDIR YATAĞA BAĞIMLI

Gerek Keçiören Belediyesi'nin web sayfası üzerinden gerekse 360 59 39 no'lu telefonla Belediyeye ulaşan hastalardan biri de Uyanış Mahallesinde 24 yıldır yatağa bağımlı yaşayan Köksal Güngör (56)... İki yıldır bu hizmetten faydalandığını anlatan 5 çocuk babası Güngör, 1992 yılında Suudi Arabistan'da geçirdiği trafik kazası sonrası felç kalmış. Güngör o kazayı şöyle anlatıyor; "İnşaat işçisiydim. Suudi Arabistan'da çalıştığım yıl aracımız yağmurda kaydı ve takla attı, 14 ay Suudi Arabistan'daki hastanede yattım, yatmaktan vücudumda yaralar çıkmıştı. Sonra Türkiye'ye döndüm. Eşimin Keçiören Belediyesi'nin bu hizmetinden haberi olmuş. Belediyeyi aradık, anında geldiler. Zaten boynumdan aşağısı felç, bu hizmet sayesinde hiç değilse diş bakımımı ihmal etmiyorum. Allah razı olsun" dedi.

 

37 yıllık eşi Firdevs Güngör (56) ise "Eşime ben bakıyorum, ağız ve diş sağlığına ise Belediye bakıyor, arıyorum geliyorlar, artık bizi de tanıyorlar, aile gibi olduk, Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa Ak'a çok teşekkür ediyoruz, bizleri düşünerek böyle güzel bir hizmet verdiği için..." dedi.

 

"YATTIĞIMIZ YERDE DİŞİMİZE BAKILIYOR"

Bu hizmetten faydalananlardan birisi de Pınarbaşı Mahallesinde yaşayan Gülizar Taşçıoğlu (95)... Annesi Gülizar Taşçıoğlu ile birlikte yaşayan kızı Kezban Gökçe (72), "Annem 7,5 yıldır yaşlılık nedeniyle yatağa bağımlı yaşıyor. Belediyeye geldiğimde bu hizmetin afişlerini gördüm ve hemen aradım, 4 yıldır bu hizmeti düzenli olarak alıyoruz. Benim de dişlerimde sorun var, doktorlar geldiğinde bana da bakıyorlar. Çok memnunuz, yerimizden kımıldamadan yattığımız yerden dişimize bakılıyor." diye konuştu.

 

Tamamen ücretsiz olan hizmet için ayrıca herhangi bir sağlık güvencesi zorunluluğu da bulunmuyor. Böylece ağız ve diş sağlığı bakımlarını ihmal etmek istemeyen ama çeşitli nedenlerle bu hizmetten yararlanmayanların imdadına Keçiören Belediyesi yetişiyor.