1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Bilim Şenliği

Keçiören'de bilim şenliği


Keçiören Belediyesine bağlı Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM) , Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği'nin iş birliği ile düzenlenen “Bilim ve Oyun Şenliği” büyük ilgi gördü.

Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezinde yaklaşık 1.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen “Bilim ve Oyun Şenliği”, çocuklara bilimsel buluşlarını sergileme imkanı sunarken aynı zamanda unutulmaya yüz tutan geleneksel oyunları da tanıttı.

Oyun parkurunda seksek, ip atlama, çuval yarışı gibi geleneksel sokak oyunlarını oynayan çocuklar eğlenceli ve renkli görüntüler sergilediler. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kurumun katkı sağladığı etkinlikte çocuklar ayrıca uygulamalı bilimsel çalışmalar yapma imkanı yakaladılar. 3d yazıcıdan üç boyutlu ürünün  nasıl alındığını gören çocuklar, kendi yaşlarına göre olan kitapları inceleme fırsatı da buldular.

Okullar, projelerini sergilerken, düzenlenen kermeste ürün satışı ile okullarına destek oldular. Katkı sunan firmaların dağıttığı makarna ve dondurmalarını da afiyetle yiyen çocuklar uçurtma yaparak gönüllerince eğlendiler.