1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Dolu Dolu Bir Yaz

Keçiören'de dolu dolu bir yaz

Keçiören Belediyesi okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte birbirinden renkli birçok etkinlik planlıyor. Gazozuna maç yapmadan, survivor parkuruna kadar çocukları spor ve doğa ile iç içe keyifli  bir yaz tatili bekliyor.

 

BU SENE İLK KEZ GAZOZUNA MAÇLAR YAPILACAK 

Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan yaz kursları ise bu sene de devam edecek.

 

Gençlik Merkezlerinde 15 -25 yaş arası çocuklara yaz okullarında değerler eğitimi, bağlama, gitar, kişisel gelişim dersleri veriliyor. Bu sene de yaklaşık 1000 çocuğun bu kurslara katılması planlanıyor. Ayrıca mahalleler arası gazozuna maç etkinliği de bu sene ilk defa düzenlenecek. 51 mahalleden gençlerin katıldığı maçlar ile gençler sosyalleşirken nostaljik bir gelenek de yaşatılacak.

 

Geçen yıl Keçiören Belediyesi ve Türkiye Sutopu Federasyonu iş birliği ile Ankara'da ilk defa sutopu yaz okulu açılmıştı.  Sutopu Milli Takım Antrenörleri gözetiminde ücretsiz olarak açılacak yaz okulunun bu yıl da açılması planlanıyor.

 

Ayrıca Okullar Liginde 5 branşta dereceye giren takımlar ise Çanakkale gezisine götürülecek.

 

LİSANSLI SPORCULAR YETİŞECEK

Keçiören Belediyesi  Bağlum Spor Kulübü'nün Temmuz ayında açtığı yaz okulları büyük ilgi görüyor. Bu yıl da futbol, yüzme, taekwondo, basketbol, voleybol, budokaido, su topu, kule atlama ...vb olmak üzere  yaklaşık 8 farklı branşta 7-15 yaş grubu için kurslar açılacak.

 

6.000'in üzerinde öğrencinin katılmasının öngörüldüğü kurs öncesi  katılımcılara "Futbol Okulları Koordinasyon ve Sürat Testi" adında yetenek testi yapılacak. Yetenekleri tespit edilen çocuklara başarı belgesi  verilerek sportif branşlara yatkınlıkları da ölçülmüş oluyor.

 

Centilmenlik ve disiplinle bir bütün olduğunun da anlatıldığı kurslar böylece çocuklara spor yapma alışkanlığının kazandırılmasına da vesile oluyor. Okullar açılana kadar devam edecek kurslarda başarılı olan sporcular Keçiören Belediyesi  Bağlum Spor Kulübü'nün altyapısında lisanslı olarak devam etme şansı yakalayacaklar.

 

ÇODAM'LA DOĞANIN İÇİNDE ÖĞRENECEKLER

Keçiören Belediyesi ÇODAM (Çocuk Danışma Merkezi) ve  Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği iş birliği ile yürütülecek olan yaz programında ise çocuklar Temmuz ayı boyunca hafta içi her gün robotik, bilim, akıl oyunları, tasarla yap oyna, drama, mutfak atölyesi ve okçuluk uygulamalı atölyelerinden faydalanacaklar.

 

Bunun yanında çocuklar haftada iki gün Bağlum Doğal Yaşam Uygulama Alanında survivor parkurunda takım oyunları oynayıp köy ekmeği yapacaklar. Bahçe etkinliklerine de katılacak ve haftada bir gün yüzüp aqua parkta eğlenecekler. Ziyarete gidilecek müze programlarında arkeolojik çalışmalarda  bulunacaklar.

 

 Programın 7-14 yaş arasında  30 çocukla gerçekleştirilmesi planlanıyor.