1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Gece Mesaisi

Keçiören'de gece mesaisi

Keçiören Belediyesi ile Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile Keçiören genelinde yapılan huzur operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

 

Keçiören Zabıta Müdürlüğü'nden  ve Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğün 10 olmak üzere toplam 20 ekibin katıldığı operasyonla Keçiören'de olması muhtemel olayların önceden önlenebilmesi, işlenmiş suçların firari sanıklarının yakalanması, uyuşturucu madde bulunduran, kullanan veya satan şüphelilerin tespit edilmesi, huzur ve güven ortamının muhafazası amaçlanıyor.

 

Saat 20:00 -24:00 arası gerçekleştirilen huzur operasyonda 381 kişinin PTS ve GBT araştırmaları yapılırken, 65 parkta da tarama yapıldı.  Araç kontrollerinin de yapıldığı operasyon kapsamında 25 işyerinden 5 tanesine cezai işlem uygulandı.  4 kişinin de yakalandığı operasyonların belirli aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

 

Huzur operasyonlarına zaman zaman bizzat katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Hem uyuşturucu ile alakalı hem de kabahatler kanunu kapsamında suç teşkil edecek konularla ilgili polis ve zabıta teşkilatımız ortak bir çalışma yapıyor. Keçiören'in huzurlu ve güvenli olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda emniyet güçlerimizle iş birliği içindeyiz." ifadesini kullandı.