1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Gezi Heyecanı

Keçiören'de gezi heyecanı

Keçiören Belediyesi vatandaşlara Anadolu'yu gezdirip kültür dünyalarını zenginleştirmeye devam ediyor.

 

2012 yılından itibaren Çanakkale, 2013 yılından beri Konya gezileri düzenleyen Keçiören Belediyesi, 18.494 kişiyi Çanakkale'ye, 5.498 kişiyi de Konya'ya gönderdi. 2017 yılında da 3.300 kişi Çanakkale'yi, 1.600 kişi de Konya'yı görme imkanı yakalayacak.

 

ÇANAKKALE'DE  ŞÜHEDAYA MİNNET

5 yıldır düzenlenen gezide ziyaretçiler rehber eşliğinde Çanakkale Şehitliğini, Truva Atını, Tarihe Saygı Anıtını, Seddülbahir'i, müzeleri, Kilitbahir'i gezme imkanı yakalıyorlar. Günü birlik olan gezide ziyaretçiler, Konya'nın da tarihi yerlerini ziyaret ederek Hz. Mevlana'nın yaşadığı topraklarda manevi dünyalarını zenginleştiriyorlar.

 

Çanakkale’ye gitmek için yola çıkan Keçiörenli vatandaşlar  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yaptığı böylesine güzel ve anlamlı programların kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Ecdadımızın destan yazdığı ve birçok şehit verdiğimiz Çanakkale’yi görecek olmak bizleri heyecanlandırıyor. Şehitliğe giderek şehitlerimize dua etme fırsatı buluyoruz. Allah Başkanımızdan razı olsun” görüşünü dile getirdiler.