1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Perde Kapanıyor

Keçiören'de perde kapanıyor

Keçiören Belediyesi, bu sezon  üç  çocuk oyunuyla minik tiyatro severleri hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi.

"Keçiören'in çocukları mutlu" ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Keçiören Belediyesi, "Afacan", "Teknozede" ve "Karagöz'ün Bahçesi" adlı çocuk oyunuyla  51.300 izleyiciye ulaştı.

Sağlıklı, dengeli ve organik beslenmenin önemini anlatan "Karagöz'ün Bahçesi" adlı oyun Salı ve Çarşamba günleri 2 seans halinde Yunus Emre Kültür Merkezi'nde izleyici ile buluşurken, hijyenin faydaları ve mikroplardan korunmanın önemini anaokulu çocuklarına anlatan "Afacan" adlı oyun yine Yunus Emre Kültür Merkezi'nde Perşembe günleri 2 seans olarak tiyatro severlerle buluştu.

Geçen sezonda büyük beğeni toplayan ve insanların teknolojinin bağımlılığı sonucu birbirinden uzaklaşması ve iletişim sorunları yaşamasını konu edinen“Teknozede” adlı oyun ise Necip Fazıl Sahnesinde Cumartesi - Pazar tek seans olarak ilköğretim çağındaki çocukları buluşturdu.

18 Mayıs'ta perdelerini kapatacak oyunlarla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Çocuklarımızın sanatsal faaliyetlerle öğrenirken eğlenmesini arzu ediyoruz. Canlandırılarak öğretilen bilgiler çocuklar için daha kalıcı oluyor ve öğrendiklerini pekiştiriyorlar. Bu sene de çocuk oyunlarımız büyük ilgi gördü, bu ilgi bizleri ayrıca mutlu ediyor. Eğlenceli bir sezonu geride bırakıyoruz, yaz dönemi de başka etkinliklerimizle çocuklarımızı sanatsal ve kültürel faaliyetlerle desteklemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.