1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Tasavvuf Esintileri

Keçiören'de tasavvuf esintileri

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri Kalaba Kent Meydanında farklı ülkelerin ve farklı şehirlerin kültürlerini tanıtmaya devam ederken, Ramazanın uhrevi iklimini de yaşatıyor.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen tasavvuf programına AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  Kalaba Kent Meydanını dolduran Keçiörenli’ler Yusuf Kayya Yönetimindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunun ilahileriyle huşu bulurken, Mevlevi ayini ise manevi atmosferi doruğa çıkardı.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, program sonrası İl Başkanı Nedim Yamalı ile Ramazan Etkinlik Alanındaki hemşehri evlerini ziyaret etti. 8. Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin sonuna yaklaşıldığını belirten Başkan Ak, “Ramazanın son günlerini yaşıyoruz. İnşallah huzur, birlik, kardeşlikle bayrama erişiriz. Türkiye’de ilk ve tek olarak düzenlediğimiz Uluslararası Ramazan Etkinlikleriyle vatandaşımızı Türk – İslam Coğrafyası ve Anadolu ile buluşturuyoruz. Bu sene de 17 ülke, 14 hemşehri derneğini misafir ettik. Keçiören’in Ramazan’da bir başka güzel olduğunu ve kardeşlik iklimini gösterdik. Alanda görevli personelimize de emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanırken etkinliklerde görevli personelin fotoğraf ricasını da kırmadı.