1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'de Turuncu Kafe Yine Rengarenk

Keçiören'de Turuncu Kafe yine rengarenk

Keçiören Belediyesi'nin kadının kendini daha rahat ifade etmesi, sosyalleşmesi ve kadına şiddete karşı güçlendirilmesi amacıyla açtığı Turuncu Cafe, düzenlediği söyleşiler ile bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bağlı Kadın Danışma Merkezinin kadın çalışmalarını yürüttüğü alan olarak hizmete giren Turuncu Cafe’de  yeni dönem çalışmaları hızlı başladı. Osmangazi Mahallesinde hizmet veren Cafenin yeni dönem ilk söyleşisi Yaşama Sanatı Atölyesinden NLP uzmanı, Nefes Terapisti Emel Algül tarafından gerçekleştirildi. “Yaşamda Farkındalık” konusunda yapılan söyleşi kadınlar tarafından büyük ilgi gördü. Yaşadığı anı fark etmenin önemi üzerinde durulan söyleşide kadınlar ilk kez meditasyon yapmayı da deneyimlediler.

Turuncu Cafe’nin yeni dönem etkinlik takvimi ise bir hayli yoğun...  “Aile içi iletişim”, “Nefes Eğitimi”, “Çocukla iletişim”, “Öfke Kontrolü”, “Stres Yönetimi”, “Bütçemi Yönetiyorum”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Sağlığın Korunması”, “Kadınlarda Sık Görülen Kanserler”, “Obsesyon” konularında yapılacak söyleşiler, kadınları buluşturacak.

Kadınlara özel çalışmalarla takdir toplayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Turuncu Cafeyi kadınların; sosyal ve kişisel gelişimlerini desteklemek, sosyal yaşama katılımlarını artırarak yeni bilgiler ışığında kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için açtık. Kadınlarımız deneyimlerini paylaşırken, uzmanların bilgilerinden de faydalanma olanağı bulacaklar. Yeni dönemde de kişisel gelişim, aile, çocuk, sağlık ve pek çok konuda söyleşiler ile sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz." dedi.