1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'den Amasya Ve Çorum Çıkarması!

Keçiören'den Amasya ve Çorum çıkarması!

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Çorum ve Amasya’ya ziyarette bulunarak, belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Başkan Ak beraberinde Belediye Meclis Üyelerinden oluşan bir heyetle önce Çorum’a gitti. Çorum Boğazkale’yi AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 25 ve 26.dönem AK Parti Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlukurt, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ ile birlikte gezen Başkan Ak, daha sonra Ortaköy ilçesine geçti. Başkan Ak ve beraberindeki heyeti, Ortaköy Kaymakamı Mehmet Erdem ve Ortaköy Belediye Başkanı Taner İşbir karşıladı. Karşılama töreninde yaptığı konuşmada Ortaköy’ün tarihi, ekonomik durumu ve coğrafi konumunun yanı sıra belediye hizmetleri hakkında da bilgi veren İşbir, Mustafa Ak’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Mustafa Ak’a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

AMASYA VE TUNCELİ VALİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ
Şapinuva, Örenyeri, İncesu Kanyonu ve ilçe merkezini gezerek Ortaköy ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini görmüş olduklarını belirten Başkan Mustafa Ak ise, “Yapılan çalışmalar takdire şayandır. Belediye Başkanı Taner İşbir’i başarılı hizmetlerinden dolayı yürekten kutluyorum. Karşılıklı işbirliğimiz devam edecektir” diye konuştu. Ardından Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile bir araya gelen Başkan Ak, yerel hizmetler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra Amasya’ya geçen Başkan Ak, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından Başkan Ak ve Özdemir, Amasya Valisi Salih Işık, Tunceli Valisi Osman Kaymak ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Orbay ile birlikte Amasya turuna çıktılar. Sultan II.Bayezid’in Kapı Ağası Hüseyin Ağa tarafından yaptırılan Büyük Ağa Medresesi’ni de ziyaret eden Başkan Ak, genç hafızlarla da bir araya geldi.