1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'e Görkemli Yatırım

Keçiören'e görkemli yatırım


Keçiören Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ihlamur Kasrı ihtişamı, ince detayları ve özel konseptiyle organizasyonların yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Gümüşdere Ihlamur Vadisi'nin hemen yanındaki konumu, cadde üzerindeki lokasyonu ile şimdiden birçok organizasyona ev sahipliği yapan tesisin dışı Selçuklu mimarisinden izler taşırken, iç dizaynı Osmanlı konseptiyle tamamlanmış.

ÖZEL SES VE HAVALANDIRMA SİSTEMİ
11.300²'lik alana sahip modern, donanımlı ve standartları yüksek Ihlamur Kasrı içerisinde 1.200 kişilik Halil İbrahim Sofrası Salonu, 5 gelin odası, özel toplantılar için divan odası, 150'şer kişilik 2 kına salonu, 1.400 kişilik teras, 150 kişilik 2 nikah salonu, bebek bakım odası,  mescit, 300 araçlık otopark yer alıyor. Özel ses ve havalandırma sistemi  ve donanımıyla Ankara'da birinci olan Kasr'da 49 desibellik paravan sayesinde salon ikiye bölünerek aynı anda iki organizasyon yapılabiliyor. Dünya mutfağından lezzetler sunan Ihlamur Kasrında aynı anda 4.000 kişiye yemek hizmeti verilebiliyor.

Konferans, kongre, çalıştay, kültür - sanat etkinlikleri ve toplantılara da ev sahipliği yapan Ihlamur Kasrının özel peyzajı ve özgün detayları ile farklı bir mekan olduğuna dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Keçiören'e yakışan  yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Ihlamur Kasrı sadece Keçiören'in değil Ankara'nın da birçok etkinliğine ev sahipliği yaparak önemli bir görevi ifa edecek. Uluslararası programlara ev sahipliği yapacak simultane tercüman sistemi dahil birçok teknik donanıma sahip Kasrımız Keçiörenimize hayırlı -uğurlu olsun." diye konuştu.