1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'in Parklarında Yaz Daha Da Güzel

Keçiören'in parklarında yaz daha da güzel

 

Keçiörenli'lerin nitelikli zaman geçirmesi için park sayısını her geçen gün artıran Keçiören Belediyesi,  Bağlum Karşıyaka Mahallesine ve Atapark Mahallesine yaptığı semt parklarının yapım çalışmasını tamamladı.

 

 

Park çalışmalarının tamamlanmasının ardından Keçiören'in toplam park sayısı 447'ye ulaşırken, kişi başına düşen yeşil alan miktarı da 6,41 m²'ye çıktı. 3.250 m² alana sahip Bağlum Karşıyaka Mahallesindeki semt parkının içerisinde futbol sahası, kamelyalar, piknik masaları, çocuk oyun alanı ve fitness seti yer alıyor. Mavi ladin, akçaağaç, goldrider, mavi servi ağaçlarıyla da peyzajının tamamlandığı park, yaz mevsiminde sıcaktan bunalanlara adeta nefes aldırıyor.

 

 

GÜMÜŞDERE HIZLA İLERLİYOR

Atapark Mahallesine yapılan  ve içerisinde çocuk oyun seti ve oturma alanlarının yer aldığı 2.564 m² ve 3000 m²'lik 2 semt parkı da tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu. 2017'nin ilk 6 ayında 9 parkın yapımını tamamlayan Keçiören Belediyesi ayrıca Gümüşdere Ihlamur Vadisi'nin etap çalışmalarını da son hızla sürdürüyor.

 

 

Yıl sonuna kadar 2 parkı daha Keçiören'e kazandıracaklarını dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Yaz mevsiminde vatandaşlarımız parklarda daha fazla zaman geçiriyorlar. Sporlarını, pikniklerini yapıyor, gazetelerini okuyorlar. Bizler de vatandaşlarımızın nitelikli zaman geçirmesi için parklarımızın donanımı  ve peyzajıyla titizlikle ilgileniyoruz" ifadelerini kullandı.