1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiören'nde Sinema Keyfi

Keçiören'nde sinema keyfi

Kültür sanat etkinlikleri ile dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, yaz akşamlarında vatandaşları açık hava sineması ile buluşturuyor. Kalaba Kent Meydanı’na kurulan beyaz perdede bir ay boyunca Türk Sineması’nın sevilen filmleri gösterilecek.

 

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş açık hava sineması geleneğini Keçiören Belediyesi tekrar canlandırıyor. Genç nesillere açık hava sineması tecrübesini yaşatacak olan uygulama, Keçiörenli ailelerin çocukları ve komşuları ile birlikte eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak. Yazlık sinema heyecanı yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı “Vizontele” filmi ile başladı. Kalaba Kent Meydanı’ndaki açık hava sinemasına vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak ile Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın da filmi vatandaşlarla birlikte izledi. Film gösterimi sırasında vatandaşlara patlamış mısır ve su ikramı yapıldı.

 

NOSTALJİK GELENEĞİ YAŞATIYORUZ

Başkan Mustafa Ak, sıcak yaz akşamlarında Keçiörenlilerin hoşça vakit geçirmelerini istediklerini belirterek, “Açık hava sineması geçmişte sıkça rastlanan bir eğlenceydi. Ama maalesef gelişen teknolojiyle birlikte bu gelenek de unutulmaya yüz tuttu. Biz de Keçiören Belediyesi olarak artık bir nostalji haline gelen bu geleneği yaşatmak ve genç nesillere tanıtmak amacıyla bu uygulamayı başlattık. Komşuluk ilişkilerinin en iyi örneklerinin yaşandığı ilçelerden birisi olan Keçiören’de, ailelerimizin komşuları ile birlikte açık havada sinema keyfi yaşamalarını istedik” dedi.

 

Açık hava sineması bir ay boyunca her hafta Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri akşam saat 21.00’de Keçiörenlilerle buluşacak. Yazlık sinemada bu hafta Babam ve Oğlum, Dondurmam Gaymak ve Devrim Arabaları filmleri gösterilecek.