1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiörenli Emekliler Sağlık Için Doğaya Çıktılar

Keçiörenli emekliler sağlık için doğaya çıktılar

Emeklilerin hayattan kopmasına izin vermeyerek farklı etkinliklerde onları bir araya getiren Keçiören Belediyesi Emekliler Platformu, düzenlediği doğa yürüyüşüyle de harekete teşvik etti.

Emeklilerin sosyo - kültürel hayatlarına yönelik renkli etkinlikler düzenleyen Emekliler Platformunun düzenlediği doğa yürüyüşü ile emekliler sağlıklı yaşama davet edildi. Kızılcahamam Milli Parkında 24 emeklinin katıldığı ve yürüyüş hocaları eşliğinde gerçekleşen doğa yürüyüşü öncesinde emeklilere fiziksel hareket eğitimi de verildi.

Doğa ile buluşan emekliler bir yanda seyir terası manzarasının tadını çıkarırken diğer yandan zengin oksijen kaynağı ve doğal güzelliklerin büyülediği, olağanüstü bir atmosfere sahip ormanlık alanda yürümenin tadına vardılar. Yürüyüş sonunda doğanın içinde piknik yaparak temiz havanın tadını çıkaran emekliler, doğa yürüyüşlerinin belirli periyotlarda tekrarlanması talebinde bulunarak Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini  ilettiler.

Emeklilerin hayatla bağlarını güçlendiren çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Onların hayatlarına küçük dokunuşlar yapmaya; emeklilerimizin emeklilik sonrası süreçte yalnızlık ve boşluk yaşamalarını engellemek için çeşitli projeler üretmeye devam ediyoruz." diye konuştu.