1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçiörenliler Gökyüzünü Ay Ve Yıldızla Donattılar

Keçiörenliler gökyüzünü ay ve yıldızla donattılar

Keçiören Belediyesi "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitleri anısına ay yıldızlı uçurtmaları gökyüzüne bırakarak anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Kartaltepe Kent Ormanındaki Çanakkale Anıtında "Biz Gökleri Huzur için Kullanıyoruz"  adıyla gerçekleşen etkinliğe gençler katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Keçiören Gençlik Merkezi ile ortaklaşa yapılan programda ay yıldızlı 100 uçurtma aynı anda gökyüzüne bırakıldı. Gökyüzünü ay - yıldızla dolduran uçurtmalar duygusal anlar yaşattı.

 15 Temmuz'da FETÖ Terör Örgütü Üyelerinin  F-16'larla vatandaşları bombalamasına duydukları tepkiye karşı böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten gençler, "Uçaklarımız ancak ve ancak düşmanı hedef almalı, kendi vatandaşını öldüren hainlere biz gökyüzünü ay yıldızla donatarak cevap verdik." ifadeleriyle duygularını dile getirdiler.

Keçiören Belediyesi  ayrıca darbe kalkışmasının yıldönümüne özel, 11 - 15 Temmuz Demokrasi Nöbetleri, 15 Temmuz'un simge fotoğraflarından oluşan sergi,  15 Temmuz Şehitleri Anıtı Açılışı ve 15 Temmuz yürüyüşü gibi bir dizi etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor.