1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Keçören'de Açık Havada Sinema Keyfi

Keçören'de açık havada sinema keyfi

Keçiören Belediyesi açık hava sinema akşamları üçüncü haftasında da Türk sinemasının birbirinden başarılı yapımlarını sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

 

Sıcak yaz akşamlarını eğlenceli ve renkli hale getirmek isteyenleri Kalaba Kent Meydanında buluşturan açık hava sinema akşamlarında  yönetmenliğini Yavuz Turgul'un yaptığı 2005 yapımı Gönül Yarası filmi beyazperdeye yansıtıldı.  Vatandaşlara mısır, çekirdek ve su ikramının yapıldığı gecede nostaljik sinema atmosferi tekrar yaşatılırken, birlikte film izlemenin de keyfi paylaşılıyor.

 

Açık hava sinemasının geçmişte sıkça rastlanan bir eğlence olduğuna dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Vatandaşlarımız açık hava sinemamıza bir hayli ilgi gösteriyor, bu da bizi çok memnun ediyor. Birbirinden güzel filmleri aileleri ve dostlarıyla izlerken hem geçmişi yad ediyorlar hem de yeni nesil bu geleneği tanıyor. Açık havada sinema izlemenin nostaljisini yaşıyor." dedi.

 

Açık hava sineması üç hafta boyunca her hafta Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri akşam saat 21.00’de Keçiörenlilerle buluşacak. Yazlık sinemada bu hafta Bu Son Olsun, Eşkiya, Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe filmleri gösterilecek.