1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kedem Yaz Kursları Başladı

KEDEM yaz kursları başladı

 

Keçiören Belediyesi eğitim çalışmalarını yaz döneminde de  kesintisiz sürdürerek çocukların yanında olmaya devam ediyor.

 

KEDEM'in 9 şubesinde açılan yaz kurslarında bu yıl farklı branşlarda 2000'e yakın öğrenci ders ve etkinliklerden yararlanıyor. Tamamen ücretsiz olan kurslar çocukların dolu dolu bir yaz tatili geçirmelerine olanak sağlıyor.

 

11 Ağustos'a kadar devam edecek kurslarda çocuklar; Kuran-ı Kerim dersinin yanı sıra akıl oyunları (satranç - mangala - Türk daması), bilişim atölyesi, görsel sanatlar (resim - ebru - el sanatları), müzik, tiyatro - drama, halk oyunları ve yüzme olmak üzere 8 branşta eğitim alıyorlar. Ayrıca rehberlik ve etkinlik saati uygulaması ile öğrenciler rehber öğretmenleri gözetiminde eğlenceli ve zekâ geliştirici oyunlar oynarken, rehber öğretmenler de öğrenciler hakkında yaptıkları psikolojik analizleri velilere iletiyor.

 

Kursların çocukların vakitlerini hoşça geçirebilecekleri alanlara yönelmesine ve yaz  tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,"  Branşlarındaki kurslarla çocuklarımıza yeteneklerini keşfetme fırsatı veriyoruz. Yaz okulumuzu çocuklarımızı sokağın kötü etkilerinden korumak ve onların kişisel, sosyal ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl açıyoruz." dedi.