1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kosova Cumhuriyeti’Nden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’A Ziyaret

Kosova Cumhuriyeti’nden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a ziyaret

Kosova Cumhuriyeti’nin tek Türk belediyesi Mamuşa’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna ortak olmak için gelen Mamuşa Anadolu İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı ziyaret ettiler.

 

Ziyaret öncesinde Mamuşalı öğrenci ve öğretmenler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Hacı Bayram-ı Veli Camii, Gümüşdere Ihlamur Vadisi, Deniz Dünyası, Botanik Park, Kartaltepe Kent Ormanı ve Mamuşa Parkı’nı gezip teleferiğe bindiler. Keçiören’in kardeş belediyesi Mamuşa’dan gelen öğrencileri makamında tek tek öperek karşılayan Mustafa Ak, Türk bayraklı tişört giyen bir öğrenciyi de yanındaki koltuğa oturttu. Çocukların 23 Nisan’da yaptıkları halk oyunları gösterisini çok beğendiğini söyleyen Başkan Ak, “Başarılarınızın devamını diliyorum. Mamuşa’da Keçiören Parkı ve Çanakkale Anıtı’nın açılışı sırasında ben de oradaydım. Siz de orada mıydınız? Parkımızda oynuyor musunuz?” diye sordu. Çocuklar “evet” yanıtını verince Başkan Ak, Keçiören’de de Mamuşa Parkı’nın olduğunu hatırlattı.

 

BAŞKAN AK’A TÜRKİYE-KOSOVA ATKISI HEDİYE ETTİLER

Mamuşa Anadolu İlkokulu Müdürü Milazım Mazrek ise, kendilerini Keçiören’de ağırlayan Mustafa Ak’a teşekkür ederek, “Okulumuz sizlerin verdiği araç gereç ve malzemelerle çok güzel oldu. Kosova’nın en donanımlı okuluna sahibiz. Okulumuzun açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Biz okulumuza Recep Tayyip Erdoğan ismini verecektik, ama kendisi Anadolu isminin daha uygun olacağını söyledi. Siz bizim idolümüzsünüz” dedi. Mamuşa’da açılan Keçiören Parkı ve içerisinde yer alan Çanakkale Anıtı’nın çok yoğun ziyaretçi akınına uğradığını belirten Mazrek, “Keçiören parkları ve şelaleleri ile çok güzel bir ilçe. Öğrencilerimiz, arkadaşlarına gördükleri güzel Keçiören’i ve Ankara’yı anlatacaklar” diye konuştu.

 

Mamuşalı öğrenciler Başkana üzerinde Türkiye-Kosova yazan atkı hediye ederlerken, Başkan Ak da atkıyı boynuna takarak konuklarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilerin yakalarına Türk Bayrağı rozeti takan Başkan Ak, onlara oyuncak hediye ederek uğurladı.