1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kültür Gezilerine Altındağ Damgası

Kültür gezilerine Altındağ damgası

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen kültür gezileri aralıksız devam ediyor. Altındağlı vatandaşlar, bu geziler sayesinde bir yandan daha önce hiç görmedikleri yerleri görüyor bir yandan da tarihini yerinde öğreniyor. Her yıl 15 bine yakın kişi, kültür gezileriyle buluşurken Başkan Tiryaki ise her fırsatta hemşehrilerinin heyecanına ortak oluyor.

Altındağ’dan Hacı Bektaş, Bursa ve Çanakkale’ye yolculuk

Karapürçek Kadın Eğitim Kültür Merkezi önünden bu sabah 5 otobüs kalktı. Kültür gezileri için Hacı Bektaş, Bursa ve Çanakkale’nin yolunu tutan Altındağlı kadınları Başkan Veysel Tiryaki uğurladı. Karapürçek ve Beşikkayamahalle sakinleri sabah erken vakitte yola çıktı. Aynı anda erkek grubunun otobüsleri de yine aynı merkez önünden hareket etti. Karapürçek  ve Gültepe mahalle sakinleri Bursa ve Çanakkale’ye gitti. Altındağlı vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde karşılarında Başkan Tiryaki’yi görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Başkan Tiryaki, kültür gezilerine katılan tüm hemşehrilerine hayırlı yolculuklar diledi.

Sabah 07.00’da “İyi yolculuklar” dedi

Sabah saat 07.00’da hemşehrilerini yolcu etmek için soluğu Karapürçek Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nin önünde alanBaşkan Tiryaki, Altındağlıları yine yalnız bırakmadı.Başkan Tiryaki, otobüslerde kısa bir konuşma yaptı ve belediye olarak disiplinli şekilde 10 yıldır sürdürdükleri kültür gezilerinin amacından söz etti ve bu gezilerin eğitim çalışmalarının bir parçası olduğunu hatırlattı.