1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mamak Km’De Tiyatro Şöleni Yaşanacak

Mamak KM’de tiyatro şöleni yaşanacak

Cumhuriyet tarihinin ilk sanat durağı olan Mamak Kültür Merkezi yeni sezona 6 farklı gösterimle merhaba diyecek. Her yıl birbirinden güzel oyunları sahneleyen Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Oyuncuları, bu dönem eğlendirirken düşündürecek, düşündürürken ise hayatın gerçeklerini gözler önüne serecek.

 

Yeni sezonda da birbirinden güzel oyunlarımız var

Toplumun her kesiminden tiyatro kurslarına büyük ilgi olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Bu yıl Kent Tiyatrosu’nda eğitim gören kursiyerlerimiz tiyatro oyunları hazırladı. Bu oyunlar çok geniş seyirci kitlelerine sunularak, beğeniyle izlenildi. Yeni sezonda da birbirinden güzel oyunlarımız var. Tüm tiyatro severleri oyunlarımızı izlemeye davet ediyorum” dedi.

 

350 kursiyer görev alacak

Yeni sezonda Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları ve kursiyerlerden oluşan 250 kişilik dev bir kadro, Çanakkale Zaferi'ni hazırlanacak olan devasa Çanakkale Platosu’nda adeta yeniden canlandıracak. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ise, Mamak Belediyesi Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Alpak’ın yazıp, yönettiği “Çocuklar Solmasın” adlı uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararlarını ele alan oyun sahnelenecek. Bu oyun 2017-2018 eğitim öğretim süresi boyunca MKM Ertuğrul Sahnesi’nde ve ilçede bulunan okulların tiyatro sahnelerinde gösterilecek. Yine İlçede bulunan anaokul ve ilkokullarda çocuklara, ninelerimiz anlattığı masallar, Geleneksel Türk Tiyatrosu’ndan Hacivat-Karagöz, Dede Korkut Hikayeleri, Keloğlan, Nasrettin hoca gibi önemli kişiler oyunlaştırılarak sergilenecek. Ayrıca aile içindeki komik olaylar ve köylerde geçen hikayelerde MKM’de hayat bulacak. Bu yıl oyunlarda 350 kursiyer görev alacak.