1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mamak'ta Ilk Etabın Teslimat Çalışmaları Başladı

Mamak'ta ilk etabın teslimat çalışmaları başladı

Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde yapılan Altıağaç-Karaağaç- Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi büyük bir hızla devam ediyor. Toplam 574 bin m² alanı kapsayan projenin ilk etabında yapımına başlanan 869 konut, 2017 yılı içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek.

 

Temel kazıları başladı

 

Kentsel dönüşümün simgesi haline gelen Mamak’ta, 1. etapta konutların yapımında sona gelinirken, 2-3 ve 4. etaplarda yeni binalar için temel kazıları başladı. Toplamda 3011 konutun bulunduğu etaplarda proje kapsamında, 1 adet lise, 1 adet ilköğretim, 1 adet anaokulu, 1 adet camii, 1 adet ticaret merkezi ve 1 adet park olacak.

 

Başkent’in yıldızı Mamak

 

Kentsel dönüşüm ile en büyük kazancı Mamaklıların elde ettiğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, emlak ve inşaat sektörünün de kentsel dönüşüm projeleriyle hareket kazandığını kaydetti. Her geçen gün daha fazla değer kazanan ilçede gecekondu izlerinin silindiği ifade eden Akgül, “Hedefimiz en kısa sürede inşaatları tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmek. Vatandaşlarımız modern bir hayata kavuşacak. Sosyal donatı alanları, yeşil alanları, eğitim tesisleri ve kültürel tesisleri ile bu projeler Mamak’ı Başkent’in yıldızı haline getiriyor” dedi.   

 

En büyük pay yeşile ayrıldı

 

Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi’nde en büyük pay ise yeşil alana ayrıldı. Toplam 574 bin m² alanı kapsayın projenin yalnızca %21’i konut, %22’si yol ve sosyal donatı alanı olacak. Proje içerisindeki en büyük pay %57 ile yeşil alan vatandaşların hizmetine sunulacak.