1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mamaklı Minikler Okul Öncesi Eğitim Şenliği’Nde Buluştu

Mamaklı Minikler Okul Öncesi Eğitim Şenliği’nde buluştu

Mamak Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Prof Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlediği, “Okul Öncesi Eğitim Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar şenlikte, yüz boyama, maskotlar ve şişme oyun alanlarına büyük ilgi gösterdi. Alanda okulları tanıtmak ve geri dönüşümü öğretmek amacıyla stantlar açıldı. Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen şenliğe, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Mamak Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Gültekin,  veliler ve çok sayıda minik öğrenci katıldı.

 

Başarılarını destekliyoruz

 

Okul öncesi eğitim gören çocuklarımızın okulu tanıması ve alışması için bu tür şenlikler düzenlendiklerini ifade eden Akgül, “Yedi farklı anaokulunun katılımıyla eğlenceli bir ortamda geçen şenlikte, öğrenciler bir yıl içinde öğrendiklerini sergileme imkanı buldular. Onların başarılarını destekliyor çeşitli yarışmalarla da kendilerini ödüllendiriyoruz. Mamak’taki tüm okullarımızın fiziki yapılarının iyileştirilmesinin yanı sıra yeni okulların da ilçemize kazandırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her alanda yükselen bir değer olan ilçemizi eğitim alanında da gözde bir ilçe yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

 

Gençler adımlarını daha bilinçli atacak

 

Mamak Kaymakamı Ali Mantı ise okul öncesi eğitimi teşvik etmek ve özendirmek amacıyla düzenlenen şenlikte yaptığı konuşmada “Kaymakamlık olarak okul öncesi eğitime oldukça önem veriyoruz. Eğitimin temeli ne kadar sağlam olursa, gelecekte ülkemiz adına gençlerimiz adımlarını çok daha bilinçli atacaktır” dedi. Mamak’ta çocukların yetişmesi için bütün kurumlarla birlikte çalışıldığına dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ise, "Önümüzdeki yıllarda okul öncesi eğitim oranını daha da yukarılara çıkartacağız" dedi.

 

 Hem eğlendiler hem eğlendirdiler

 

Yedi Anaokulu´nun katıldığı şenlikte Çiğiltepe Zübeyde Hanım Anaokulu "Çanakkale Geçilmez" gösterisi, İmirzalıoğlu Ganime Hanım Anaokulu "Klasik bale" gösterisi, Manolya Anaokulu "Ront" gösterisi, Çiçek Hatun Anaokulu "Halk oyunları" gösterisi, Sevgi Bahçesi Anaokulu "Ront" gösterisi, Mamak Belediyesi Anaokulu "Bayrak" gösterisi, Habibe Mehmet Kaya Anaokulu ise "Koro ve Dans" gösterisi ile hem eğlendi hem de eğlendirdi.