1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Matbaacılar Geleneksel Iftarda Bir Araya Geldi

Matbaacılar geleneksel iftarda bir araya geldi

Ankara Matbaacılar Odası ile Ankara Matbaacıları Derneği'nin birlikte düzenlediği geleneksel iftar programı, Crowne Plaza'da gerçekleşti.

Ankara Matbaacılar Odası Başkanı Hüseyin Gürbüz ve oda yöneticileri ile Ankara Matbaacıları Derneği Başkanı Kenan Ünlü'nün yanı sıra matbaacıların, makine ve malzeme tedarikçileri ve ajansların yoğun katılım gösterdiği iftar programına Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (ANKESOB) Mehmet Yiğiner, Ankara Demirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayrettin Yıldırım, Ankara Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Erol Gürbüz de katıldı.

Matbaacılık sektörünün iftar buluşmasında konuşan Ankara Matbaacılar Odası Başkanı Hüseyin Gürbüz, meslektaşları ile iftar programında bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Oda Başkanı Gürbüz, "Geleneksel iftar programımıza hoş geldiniz. Ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Ankara Matbaacılar Odası ve Ankara Matbaacıları Derneği olarak bu tür etkinliklerin dostluk ve samimiyetin geliştirilmesine önemli fırsatlar sunduğuna inanıyoruz. Ankara Matbaacılar Odası olarak her zaman sizlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Mesleki sorunlarımızın çözümü yönünde kararlı ve planlı bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Düzenlemiş olduğumuz geleneksel iftar programımızın ticari ilişkilerimizin güçlendirilmesine ve  dayanışmanın pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında; mübarek Ramazan ayında iftar sofrasında matbaa sektörünün temsilcileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Yiğiner, "Manevi duygularını hep birlikte yaşadığımız Ramazan ayı birlik, beraberlik ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı bir aydır. Biliyorsunuz, ülke olarak gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. İşlerde biraz durgunluk var. Ama esnaf ve sanatkarlarımız aza kanaat ve şükür ediyor. Yarınlarımızın daha güzel olacağına yürekten inanıyorum. Onun için Ramazan ayları da birlik ve beraberlik için, aynı sofraları paylaşmak için bir fırsat. Bereket ayı olan Ramazan'da iftar sofrasında bizleri matbaacı meslektaşları bir araya getiren Ankara Matbaacılar Odası Başkanı Hüseyin Gürbüz'e, yönetimine ve programa katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Ben yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyor, hepinize kazasız belasız, bereketli bol kazançlar diliyorum. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum." dedi.