1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mehmet Yiğiner'den Önemli Açıklamalar...

Mehmet Yiğiner'den önemli açıklamalar...

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner Sporanki yayın yönetmeni Orhan Sal’a özel açıklamalar yaptı…

Başkan Yiğiner kulüpten gönderilen oyuncular için teknik direktörümüzün verdiği kararların arkasındayız” dedi…

Yiğiner, “Teknik heyetimize güvendik ve kendilerine görev ve yetki verdik. Onlar bu işi yapıyor. İşi onlar biliyor. Biz İsmail Kartal ve ekibini göreve getirdik. Biz görev verdiğimiz teknik heyetimizin arkasında durmak zorundayız. Herkes kendi işini yapmalı. Oyuncularla çalışan onlar. Onlarda bizim kadar, taraftarlar kadar başarılı olmak istiyorlar. Bundan şüphem yok. 15 gündür takım çalışıyor. Bu çalışmaların ardından bize rapor sundular. Bizde bu rapor doğrultusunda oyuncularla yolları ayırdık.

Tabii bu kolay olmadı. Bazı isimlerin gönderilmesi benim içinde sürpriz oldu. Çünkü biz bu oyuncularla şampiyonluğu birlikte yaşadık. Beraber mücadele ettik. Beraber üzüldük beraber sevindik. Aramızda duygusal bir bağ oluştu. Ayrılmak bizim içinde zor oldu. Ama teknik direktörümüzün kararını desteklemek zorundayız. Takımdan ayrılan tüm oyuncularımızın yolları açık olsun. Kendilerine verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşmaya göre kulübe 5 Milyon TL’nin geleceğini belirten Mehmet Yiğiner, “Rakam oldukça iyi bir miktar. Bize cansuyu olacak. Önümüzdeki hafta parayı alacağımızı düşünüyorum. Bu parayla FİFA ödemelerini halledip, yeni transferlerimizin ödemelerini yapacağız. Transfer yasağı henüz kaldırılmadı. Bunun için 6,5 milyon TL’ye ihtiyaç var. Yardımların devam etmesi gerekiyor. Melih Başkanımızla bu konuda görüştük. Önümüzdeki günlerde stat protokolü yapılacak. Burada iş adamları ile bir destek organizasyonu yapılması için çalışmalarımız olacak” İfadelerini kullandı.

MKE Kurumu ile ilgili yeni bir gelişmenin olmadığını belirten Yiğiner, “Tandoğan Tesisleri için hem bakanlığımıza hem de TFF’ye proje sunduk. Bunun cevabını bekliyoruz” dedi.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner önümüzdeki hafta kombine satışlarına başlamayı düşündüklerini belirtti. Yiğiner, “Satışlarımızı önümüzdeki hafta başlatmayı düşünüyoruz. Fiyalar makul olacak. Yenikent Stadı faktörünü göz önünde bulunduracağız. Ayrıca Passolig satış rakamları da bizim gücümüzü görmemiz açısından belirleyici olacak” dedi.

SPORANKİ