1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Melih Gökçek: "bazı Sahtekarlar Durak Satıyormuş"

Melih Gökçek: "Bazı sahtekarlar durak satıyormuş"

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, taksi durak temsilcileriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Gökçek, taksi durağı belirleme yetkisinin yasa gereği belediyede olduğunu kaydederek, “Bazı sahtekarlar durakları satıyormuş, bunlara kanmayın” dedi.

Gökçek şu açıklamalarda bulundu:

KİMİN MALINI KİME SATIYORSUNUZ

“Taksi durağı yerlerinin UKOME tarafından belirlenmesi gerekiyor. Önceki yönetimle çok iyi anlaşamadık. Bunların da kendi başlarına belediyenin belirlemesinin dışında kendi kendilerine taksi durağı yeri diye bazı yerleri sattığını öğrendik. 60-65 bin liraya satmışlar. Siz kimin malını kime satıyorsunuz? Elimizde bunun belgeleri var. Bunları savcılığa verdik. Kim size gelir de ‘Belediyeden biz bu işi halledeceğiz’ diyorsa, anlayın ki sahtekarlık ediyor. Direkt olarak bize ihbar edin ve yakalatalım. Sizin arkanızdan birilerinin cebine haksız para giriyor. Bunlara sakın kanmayın.

PROBLEM KENDİ ARANIZDA ÇIKTI

Ankara’da belediye başkanı olduğum günden itibaren taksici, minibüsçü ÖTA ve halk otobüsçülerle her zaman iyi ilişkiler kurdum. Ne zaman problem çıktıysa, bu problem her zaman kendi aranızda çıktı. Bazı durumlarda esnaftan bir grubun lehine yapılan, diğer grubun aleyhine gelişiyor. Ondan sonra başlıyorsunuz şikayet etmeye. Hadi bakalım, benim yerime koyun kendinizi. Biz de bu duruma çare olarak dedik ki; ‘Kendi aranızda anlaşın, imzanızı atın, gelin biz de yerine getirelim.’ Bu şekilde 3-5 kez anlaştınız, biz de yerine getirdik zaten.”