1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mesut Şehir Etimesgut!

Mesut şehir Etimesgut!

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 1990 yılında ilçe olan Etimesgut'un 27 yılda taşradan modern merkez şehre, otelkentten yaşamkente büyük dönüşüm yaşadığını söyledi. Demirel, "Modern konutlar, sağlıklı çevre, çağdaş belediye hizmet ve yatırımlarıyla yaşam kalitesi günden güne artan modern kent Etimesgut için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Başkan Demirel, belediye hizmet ve yatırımlarıyla ilçeyi kültürde, sanatta, sporda, eğitimde zirveye çıkardıklarını belirterek, "Gayrimenkul satışı yapmadan, öz kaynaklarıyla dev yatırımlar yapan güçlü belediyeyiz. 300 parkımız ve 3 milyon metrekare yeni yeşil alanımız, 1 milyon metrekareye ulaşan ağaçlandırma alanlarımız, 7'den 77'ye herkese hitap eden 41 yaşam merkezimiz, Türkiye'ye örnek yatırımlarımız, hizmetlerimiz, dev eserlerimiz var. Nüfusumuz son 10 yılda 2 kat arttı, 600 bine ulaştı. Etimesgut bugün, Türkiye'nin en büyük 18. kenti, 40 ilden daha fazla nüfusa sahip, büyük ve modern bir metropoldür" dedi.

MESUT ŞEHİR ETİMESGUT
"Mesut insanların yaşadığı şehir anlamına da gelir Etimesgut; Bizim şehrimizde mutlu mesut insanlar yaşar" diyen Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Emeklilere özel emekli dinlenme evlerimizle, emeklilerimiz mesut, Halide Edib Adıvar Konağı, etiSEM kursları, modern pazarlar, spor ve güzellik merkezlerimizle kadınlarımız mesut. Ücretsiz meslek ve beceri kurslarımızla, sağlıklı yaşam için spor okullarımızla; Ülkü ve Turan Spor Tesisleri ile, modern spor aletleriyle donattığımız Turkuaz ve Atabey Spor Merkezleri'mizle, Atatürk Okuma Evi'miz ve Kent Kütüphanemizle, kapalı yüzme havuzlarımız ve yaşam merkezlerimizle gençlerimiz mesut; Zübeyde Hanım, Eryaman, Atakent kreşlerimizle çocuklarımız mesut. Kültüre, sanata, sanatçıya ev sahipliği yapan Korkut Ata Kongre Merkezi'miz, örnek Kent Konseyi'miz, Atakent Tesislerimizle her kesimden, her yaştan sanat severimiz mesut. 10 merkezde 120'den fazla beceri ve meslek kurslarımızla, öğrenmenin yaşı yok diyenler mesut. Bu şehirde mesut olmak herkesin hakkı diyoruz. Etimesgut'ta engelli, yaşlı, fakir, düşkün, kimsesizleri unutmuyoruz. Engellilere özel 5 yıldız tatil ve her türlü yaşam desteği sunuyoruz. Türkiye'nin örnek engelsiz yaşam merkezini onlar için inşa ediyoruz. Eti-Kart'la, aşevimizle dar gelirlilerimizin her zaman yanındayız. Onların da mesut olması için çalışıyoruz. Çünkü biz bu şehri ve insanımızı seviyoruz".