1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Öğrencilerden Keman Ve Gitar Dinletisi

Öğrencilerden keman ve gitar dinletisi

Rauf Orbay Ortaokulu'nun birbirinden yetenekli keman ve gitar grubu öğrencileri salonu dolduran davetlilere unutulmaz bir dinleti sundu. City Otel'de Müzikli Ramazan etkinliği programında keman ve gitar dinletisi sunan 5-12 yaş aralığındaki öğrenciler büyük alkış topladı.

Rauf Orbay Ortaokulu Müzik Öğretmeni Senem Eskioğlu tarafından oluşturulan keman ve gitar grubu öğrencilerinin büyük beğeni toplayan dinletisi, öğrenci velilerinin yanı sıra programa katılan çok sayıda bürokrat tarafından da takdirle karşılandı.

Okul Müdürü Mehmet Emin Önder, yaptığı konuşmada Rauf Orbay Ortaokulu'nun öğrenci profili ve öğretmenleri açısından kendine özgü bir okul olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında Önder, okul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin eğitimin yanı sıra sanatsal ve kültürel etkinliklerde de  fark yarattığını ve bunun da en önemli göstergesinin bu dinleti olduğunu söyledi. Okul bünyesindeki kültürel ve sanatsal etkinliklerin devam edeceğini belirten Önder, müzik öğretmeni Senem Eskioğlu'na özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, öğrencileri de performanslarından dolayı kutladı.

Önder'in konuşmasının ardından programa katılan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin de konuşmasında öğrencileri tebrik ederek, eğitim öğretimlerinin yanı sıra profesyonel iş hayatına atıldıklarında da sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verilmesi tavsiyesinde bulundu. Aktekin, müzik öğretmeni Senem Eskioğlu'na da müziğe yeteneklilerin keşfedilmesi ve geliştirilmesine sağladığı önemli katkılarından dolayı bir plaket takdim ederek, başarılarının devamı temennisinde bulundu.