1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ömer Halisdemir'in Kardeşi Mustafa Ak'ı Ziyaret Etti

Ömer Halisdemir'in kardeşi Mustafa Ak'ı ziyaret etti

Gösterdiği kahramanlıkla 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının seyrini değiştiren Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı makamında ziyaret etti.

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürerek darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Şehit Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir ve Niğde Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı ziyaret ederek o geceyi anlattılar. Hasan Hüseyin Halisdemir'in 7 çocuğundan biri olan Soner Halisdemir darbeye karşı direnişin simge ismi abisi Şehit Ömer Halisdemir'in o gece yaşadıklarına dair şunları söyledi; "O gece abim olağanüstü bir durum ve hareketlenme olduğunu fark ediyor. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı Paşa o gece Koruma Astsubayı olan abimi arıyor. Darbeci  Semih Terzi’nin oraya geleceğini söyledikten sonra vur emri veriyor. Karargah ve nizamiyeyi sarmışlar zaten darbeciler, abim orada sonuç alamayacağını ve hainler tarafından çevrelendiğini görüyor. Sonrasında da Semih Terzi'yi vuruyor, 5 -6 darbeci hain de abime ateş ederek şehit ediyorlar." dedi. Başkan Mustafa Ak ise "Abinle milllet olarak gururu duyuyoruz, o gece işgal ve iç savaş amaçlayan hainler amaçlarına ulaşamadılar, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." diye konuştu.

BU TOPRAKLAR DÜNYANIN EN KIYMETLİ TOPRAKLARI
Kardeş Halisdemir  darbeden birkaç gün önce Paris'ten Çukurkuyu Beldesine gelen abisi ile arasında geçen diyalogu ise şöyle anlattı; " Birlikte oturuyorduk dışarıda... Bana dedi ki toprak kokusunu alıyor musun, bizim ülkemizdeki bu toprak kokusunu yurt dışındayken çok özlüyorum, oradaki vatandaşlarımız da özlüyor." Başkan Ak ise, "Bu topraklar dünyanın en kıymetli toprakları çünkü bedeli kanla ödendi. Her cm²sinde emek var bu toprakların, o nedenle herkesin gözü burada... Türk -İslam Dünyasının umudu olan ülkemizin güçlenmesinden korkanlar her yolu deniyor, bölge devletleriyle de aramızı bozmaya çalışıyorlar. Ama biz birlik ve beraberlikle kenetlendiğimiz sürece tüm oyunlar boşa çıkar. Darbe kalkışmasından sonra nöbetlerde bayrağını, vatanını, milletini seven her kesimden insanla bir araya geldik ve bunun bir ülke meselesi olduğunu anlattık. Onlar da siyasi duruşlarını bir yana bırakarak mevzubahisin vatan olduğunu gördüler. Kürt, Türk, Çerkez, Laz herkes vatan etrafında birleşti." ifadelerini kullandı.  Kardeş Halisdemir de abisinin kabrine Van'dan bir Kürt vatandaşın  geldiğini "Doğu'da da abinin adını duydukça ağlıyoruz, kahramanlığını unutmuyoruz" dediğini anlatarak 15 Temmuz'un  birlik ve beraberliğe vesile olduğunu belirtti.

"ÇOK İYİ BİR CUMHURBAŞKANINA SAHİPSİNİZ"
Soner Halisdemir  15 Temmuz'un parti değil ülke meselesi olduğuna dikkat çekerek Fransız bir kadının bu kalkışmadan sonra  kendisine "O gece Cumhurbaşkanınız kaçmadı, ölürsem de kalırsam da halkımlayım dedi, gerçekten çok iyi bir Cumhurbaşkanınız var" dediğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik ve asil duruşu sayesinde darbenin püskürtüldüğünü belirten Halisdemir, "Cumhurbaşkanımız tüm müslüman ümmetine sahip çıktı, o hainler de mahkemede çözülmeye ve birbirilerini satmaya başladılar. Duruşmaları yakından takip ediyorum" dedi. Ak da hain darbecilerin en ağır cezayı alacaklarına dikkat çekerek, "Perişan ve zavallı bir haldeler, inşallah daha da beter olsunlar panik bir şekilde yalana başvuruyorlar ama ne yapsalar da en ağır cezayı alacaklar." ifadelerini kullandı.

Ak, en kısa sürede Şehit Ömer Halisdemir'in kabrini ve babası Hasan Hüseyin Halisdemir'i ziyaret edeceğini belirterek Soner Halisdemir'e "İstiklal ve İstikbal Mücadelesinin Adı 15 Temmuz; Keçiören'de Vatan Mücadelesi" kitabını hediye etti.