1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ramazan, Hamamönü'nde Güzel!

Ramazan, Hamamönü'nde güzel!

Hamamönü, 11 Ayın Sultanı Ramazan’ı hasretle kucakladı.Ankara’nın en gözde tarihi mekânı olan Hamamönü’ndebir kez daha Ramazan sevinci yaşandı.Ankaralı vatandaşlar, Ramazan Ayı’nın ilk iftarını Hamamönü’nde duayla açtı. Bölgede kurulan stantlar alışveriş merkezlerini aratmazken Altındağ Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri yine göz doldurdu.

Yağmura rağmen Ankaralıların ilk adresi “Hamamönü” oldu

Hamamönü, Ramazan’ın ilk günlerinde yine en çok tercih edilen yerlerin başında geldi. Ramazan Ayı’nın ilk iftarında edilen dualar Hamamönü sokaklarından yükseldi. İftar için günler öncesinden yapılan rezervasyonlar bölgeye duyulan ilgiyi gözler önüne serdi. İşletmeciler, Ramazan’ın Hamamönü’ne bereketle geldiği düşüncesinde birleşti. Çocukların yüzünden gülücükler eksik olmazken eski dostların bir araya gelmesiyle içilen kahveler anıları tazeledi. Hamamönü’nün misafirleri sadece Altındağlılar değildi. Ankara’nın çevre ilçelerinden ve şehir dışından gelenler de Hamamönü’nün cazibesine kapıldı. Yediden yetmişe herkes, Ramazan Ayı’na Hamamönü’nde merhaba dedi.

En güzel ilahiler bu konserde dile geldi

Hamamönü, Ramazan’ın dokusuna uygun birbirinden farklıetkinliklerle Ankaralılara kapılarını açtı.Ankaralı vatandaşlar, önce Hacivat ve Karagöz gölge oyunu ile geçmişe yolculuğa çıktı. Daha sonra Tasavvuf Müziği’nin etkisine kapılan Ankaralılar, hem en güzel ilahilere eşlik etti hem de ney sesiyle huzurlu bir akşam geçirdi.

Hamamönü stantları AVM gibi

Altındağ Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nda Hamamönü’ne kurduğustantlar yine büyük ilgi gördü. Tam 120 stant Ramazan Ayı’nda alışveriş merkezlerini aratmadı. Vatandaşların büyük beğenisini toplayan stantlarda ne ararsan var.Bu stantlarda el yapımı tespihlerden, ahşap aydınlatmalara, bez bebeklerdensabunlara, takılardan doğal gıda ürünlerine kadar çok sayıda ürünle karşılaşmak mümkün.