1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Recep Tayyip Erdoğan'ın Desteği Nasıl Sağlandı?

Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği nasıl sağlandı?

Maddi zorluklar çeken Ankaragücü’ne verilecek desteğin yolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile açıldı. Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner ise bu müjdeli haberi sosyal medyadan, “REİSSS” paylaşımı yaparak duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Esnaf ile iftar" programı düzenledi. Başkent esnafının da katıldığıtoplantıda Ankara Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı da olan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılarıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlattı. Bu sene şampiyon olduklarını ancak TFF 1. Lig'de de şampiyon olabilmek için ekonomik kaynaklara ihtiyaç duyduklarını belirten Başkan Yiğiner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dandestek istedi. Görüşmenin ardından Beştepe'deki iftarda bulun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i yanına çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, köklü bir camia olan Ankaragücü'ne maddi destek sağlanması için talimat verdi.

Görüşmede, "Yiğiner sevdiğimiz ve başarılı bir kardeşimiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Gökçek'e, "Sen de biz de destek vererek yardımcı olacağız" dedi. İftarın ardından Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı destek müjdesini sosyal medya hesabından, "Reisss"paylaşımını yaparak duyurdu. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiklerini belirten Yiğiner, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dün olduğu gibi bugün de yarın da yanındayız ve destekçisiyiz. Ankaragücü camiası olarak15 Temmuz gecesi milleti Kızılay Meydanına davet ederek vatanı müdafaa konusunda üzerimize düşen görevi yaptık. Bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 hedefleri doğrultusunda çok çalışarak kendisine destek olacağız. Bu anlamda kulübümüze destek sözü verenAnkara Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İLK GELİŞME İSMAİL KARTAL

Erdoğan'ın Gökçek'e "Destek olun" emri ile Ankaragücü ilk olarak daha önce anlaşma sağladığı İsmail Kartal ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

İç transferde birçok oyuncu ile anlaşan Ankaragücü yönünün dış transfere yönlendirdi. Gençlerbirliği'nden ayrılanMehmeti ve Owusu ile anlaşan Ankaragücü yönetimi asıl bombaları bayram sonrasında patlatacak.

Hedefini TFF 1.Lig'de şampiyonluk olarak belirleyen Ankaragücü bayram sonrası daha önce prensip anlaşması sağladığı oyunculardan İsmail Kartal'ın onay verdiği isimlerle anlaşma sağlayacak.