1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Retweet Rekoru Kıran Tweetle Ne Kazandı ?

Retweet rekoru kıran tweetle ne kazandı ?

ABD’li lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın ABD’nin ünlü fast food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget isteği tüm dünyada dikkat çeken bir tweet haline geldi. Bu istek, 3.42 milyon retweet ile Ellen DeGeneres’ın ünlü selfie Tweet’ini geride bırakarak resmi olarak tüm zamanların en çok retweet edilen Tweet’i oldu.

Nevada eyaletinde yaşayan  Carter Wilkerson geçtiğimiz ay Amerikanın ünlü fast-food zinciri Wendy’ye bir yıl boyunca ücretsiz nugget kazanmak için tweetinin kaç kere retweet edilmesi gerektiğini sordu.

Wendy’den gelen cevap ise ulaşılması çok güç görünen ’’18 milyon retweet’’ oldu.

Bu cevapla azmi kırılmayan Amerikalı lise öğrencisi Wilkerson Wendy’ye’’Bu işi olmuş bilin’’ diyerek meydan okumasının ardından twitter alemine 'Bana yardım edin.Bu kişinin nuggetlere gereksinmesi var’’ başlığıyla witter kullanıcılarının desteğini istedi.

Amerikalı genç Wendy’nin 18 milyonluk ’retweet’ meydan okumasına erişemese de 3.44 milyon retweet ve 900 bin beğeni ile tüm zamanların tweeti en fazla retweetlenenen kişisi ünvanını kazandı.

Daha önce 2014 yılında Ellen DeGeneres’in Oscar selfisi en çok retweetlenen tweet ünvanını kazanmıştı.

Carter Wilkerson’un Wendy’ye meydan okumasına Apple Music, Microsoft, Amazon, Google ve Twitter'ın kendisi de dahil olmak üzere küresel şirketler ile Breaking Bad topluluğunun yıldızı Aaron Paul’un da aralarında bulunduğu ünlülerde destek verdi.

Wilkerson'un gayretini kabul eden Wendy lise öğrencisi genci bir yıl boyunca ücretsiz nuggets ile ödüllendirerek hayır işlerine 100.000 dolar bağışta bulunma kararı aldı.

Wendy sözcüsü ise "Carter'dan meydan okumamıza böyle bir yanıt beklemedik ve aldığı ezici desteği tahmin edemedik" diye konuştu.

Kaynak: 18 milyon retweet alan tweetle kazandı


retweet-rekoru-kiran-abdli-genc-bir-yil-bedava-nugget-kazandi_3939_dhaphoto2.jpg

BENZER HABERLER