1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. "şampiyon" Şampiyon Oldu

"Şampiyon" Şampiyon oldu


Türkiye’nin en nitelikli kurban satış alanı Keçiören Belediyesi Ovacık Kurban Satış Alanında düzenlenen ve giderek gelenekselleşen "En büyük ve en güzel kurbanlık" yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

712 çadırın kurulduğu Ovacık Kurban Satış Alanı’nda düzenlenen yarışmaya hayvan sahipleri kadar, kurbanlık almak için gelen vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

YARIŞMANIN GALİBİ 971 KG'LUK ŞAMPİYON
Satış alanının en büyük ve en güzel kurbanlığı jüri heyetinin karşısına çıkarak birinci olmak için yarıştı. Kantarda tek tek tartılan büyükbaş hayvanlar  arasından birinci 971kg’luk ağırlığıyla sahibi İbrahim Doğan'ın "Şampiyon" adlı kurbanlığı oldu. Yarışmada Fatih Sert'in sahibi olduğu 970 kg’lık "Ayıboğan" ikinci, Nezir Arıkan'ın 905 kg'luk "Paşa" isimli büyükbaş hayvanı da üçüncü oldu. Birinci olan kurbanlığın boynuna yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın takılırken, hayvan sahipleri bu yarışmanın teşvik edici olduğunu ve aralarında tatlı bir rekabete yol açtığını belirtiler.

ÖDÜLÜNÜ ÇOBANINA HEDİYE ETTİ
Yarışmada üçüncü olan Paşa'nın sahibi Nezir Arıkan ise ödülünü çobanına hediye ederek şunları söyledi;  "Ovacık kurban alanında berberden bankaya, duştan çamaşırhane hizmetine kadar her şey var. Bu koşulları sağladığı için Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa Ak'a çok teşekkür ediyorum.  Bu yarışma hayvanımıza daha iyi bakmamız için bizi teşvik ediyor, ben de kazandığım ödülü asıl hak edene, hayvanımın bakıcısına hediye ediyorum."

Kilo, görüntü ve bakım itibarıyla ilk üçü seçtiklerini ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak kurbanlıklar için sağlıklı ve hijyenik koşulların sağlandığı Ovacık Kurban Satış Alanında fiyatların uygun, satışların  da iyi olduğuna dikkat çekti.

Kurban Bayramına 12 gün kala 30 hayvanını satarak çadırını ilk boşaltan ise Ankara Haymana'dan gelen Nurettin Şimşek oldu.