1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sincan Bayrama Hazır

Sincan bayrama hazır

Sincan Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramını huzur içinde geçirmesi için gerekli tüm tedbirleri aldı. Bu bayramda da özellikle gıda sektöründe hizmet veren işletmelere yapılan denetimler artırılırken, vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirdiği yerlerin hijyeni için yapılan temizlik çalışmalarına da hız verildi. Ramazan Bayramının en güzel şekilde geçmesi için Sincan Belediyesi zabıta ekipleri bayram boyunca görev başında olacak.

 

Sincan, Ramazan Bayramı için hazır… Ramazan Bayramına sayılı günler kala ilçeyi bayram telaşı sardı. Bayramın tatlı koşturmacası içerisinde alışveriş yapan vatandaşlar, Sincan Belediyesi ekipleri sayesinde güvenli ve rahat alışverişin tadını çıkarıyor. Asıl amacı her zaman Sincanlının mutluluğu olan Sincan Belediyesi, bayramda da huzurlu ve mutlu bir ortam oluşturmanın çabası içinde çalışmalarını yoğun bir şekilde yürütüyor.

Vatandaşın sağlığı için hizmet veren Sincan Belediyesi bayram hazırlığı için ilgili birimleri alarma geçirdi.  Temizliğin öncelik koşul olduğu ilçede cadde ve sokakların temizlikleri rutin bir şekilde devam ederken Bayram namazı içinse camilerin temizliklerine başlandı. Camileri belli aralıklarla temizleyen ekipler, Bayram namazı öncesinde de Sincan genelinde 132 cami ve mescidi dip bucak temizledi.

ÜCRETSİZ SERVİS

 

İlçede bulunan camilerin iç ve dış temizliğinin yanı sıra ekipler mezarlıklarda da temizlik çalışması yaparak bayrama hazır hale getirdi. Ayrıca Sincan Belediyesi Ramazan Bayramı Arifesinde mezarlıklara ücretsiz servisler hizmet veriyor. Bayram süresince talep ve şikâyetlerini iletmek isteyen tüm vatandaşlar 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren olan 444 4 762 numaralı telefondan çözüm merkezini arayarak taleplerini iletebilecek.

 ZABITA EKİPLERİ İŞ BAŞINDA

 

Sincan Belediyesi zabıta ekipleri de denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Gıda sektöründe hizmet veren işletmelere sıkı denetimlerde bulunan ekipler, özellikle ilçedeki tatlı imalathanelerini denetledi. Tatlı üretimi yapan ve bayram dolayısı ile yoğun bir mesai yapan tatlı imalathanelerinin hijyen kurallarına uyup uymadığı kontrol edildi. Halkın sağlığı için zararlı olabilecek ortamlarda üretim yapan işletmelere ceza yazan Sincan Belediyesi zabıta ekipleri, imalathanelerin üretim ve saklama aşamalarında temizlik kurallarına uyup uymadığını tespit etti. Sincan’da bayramın huzurla geçmesi için denetimlerin süreceğini belirten Sincan Zabıtası, vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmesi için yoğun çalıştıklarını kaydetti.

Sincanlıların her şeyin en iyisine layık olduğunu söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “ Şehrimizde vatandaşın işini kolaylaştırmak için imkânlarımız dâhilinde çalışmaya ve onlara en güzel şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.  İnşallah bu mübarek Ramazan bayramını en iyi şekilde geçirmek hepimize nasip olur. Ramazan Bayramı milletimize, devletimize birlik ve huzur getirmesi temennisiyle. Hayırlı bayramlar” diye konuştu.